Час разом

Списки кіно

Списки сімейного кіно: найкращі романтичні фільми; кіно про кохання; фільми для дітей – фільми для сімейного перегляду

Час разом

Тести про стосунки

Унікальні тести про стосунки та опитувальники он-лайн в сфері сімейної психології та психології стосунків.

Час разом

Сімейні ідеї

Цікаві та прості ідеї для проведення якісного та насиченого спільного часу разом усією сім’єю; Ідеї для романтичних побачень; Теми для подружніх діалогів

Сімейні ідеї

Планування року – створюємо список спільний цілей та мрій на рік

Автор: Олена Шабуніна - Голова Сімейного Клубу

Джерело: familyclub.org.ua

dream

Прийшов Новий Рік, а це означає, що настав час для нових бажань, планів та нових досягнень. Щоб стати ближчими один до одного – давайте планувати цей рік разом.

З ЧОГО ПОЧАТИ ПЛАНУВАННЯ РОКУ?

КРОК 1. ОБЕРИ МІСЦЕ І ЧАС

Обери найкраще місце і найкращий час! Зробіть з планування справжнє маленьке сімейне свято – ви можете піти разом до улюбленої кав’ярні, або провести цей час вдома, приготувавши завчасно смачнючу вечерю (обід) і переконавшись, що вам ніхто не завадить і ніхто не потурбує в цей час. А якщо у Вас є діти – долучайте їх також до сімейного планування!

Традиційно ми плануємо на початку року (під час новорічних та різдвяних вихідних), але якщо Ви не встигли на початок року – не варто чекати наступного нового року, щоб почати разом втілювати свої мрії. Найкращий час, щоб почати планувати – прямо сьогодні!

КРОК 2. СТВОРЮЄМО СПИСОК СІМЕЙНИХ МРІЙ

Якщо раніше Ви не практикували спільне річне планування – почніть з найприємнішого: створіть Список ваших бажань та мрій. Влаштуйтесь по зручніше і мрійте разом! Не обмежуйте себе в мріях – записуйте все, чого б ви насправді хотіли – від невеличких дрібничок (блакитна суконка або літачок на радіо-керуванні) до найбільших мрій та бажань (великий дім біля озера, авто, відпустка на екзотичних островах). Нехай ваш список вмістить все, про що Ви обидва дійсно мрієте.
Коли список створено – давайте подумаємо, коли ці наші мрії можуть бути втілені? Біля кожної мрії напишіть, в якому році Ви хотіли б це отримати. Це перетворить ваші мрії – в чіткі цілі.

КРОК 3. ПЛАНУЄМО РІК РАЗОМ

Річне планування – чудова можливість поставити разом цілі на цілий рік і досягати їх разом. Почніть планувати свій рік окремо один від одного (ви можете робити це паралельно). А після написання ваших особистих річних планів – поділіться ними один з одним. По мірі обговорення планів – Ви можете корегувати ваші списки і додавати туди спільні цілі.

ПОРАДА СІМЕЙНОГО КЛУБУ:

Не забудьте переглянути попередньо Список сімейних мрій і внести до річного плану ті з них, які ви хотіли втілити цього року. Більшість мрій, які ми мріємо вже життя можна було б втілити за місяць.

Створюємо річний план за такими сферами:

• Розвиток – особистісний розвиток
• Добробут – фінансові досягнення та здобутки, рівень зарплати та пасивний прибуток
• Родина – всі цілі, пов’язані з розвитком ваших стосунків, зміцнення шлюбу, відносини з дітьми, батьками, рідними, родичами та друзями; сімейні відпустки, час разом всією родиною – все-все-все, що стосується розвитку вашої сім’ї.
• Покликання – цілі, пов’язані з розвитком вашого покликання та втіленням бачення вас особисто та вашої сім’ї загалом, розвиток бізнесу та служіння тощо.
• Фізичне – здоровий спосіб життя, харчування, заняття спортом тощо.
• Духовне – цілі для особистого духовного розвитку, здобуття нового духовного досвіду, поглиблення стосунків з Богом.

ПОРАДА СІМЕЙНОГО КЛУБУ:

В написанні ваших річних цілей – будьте максимально конкретними, формулюйте цілі так, щоб їх досягнення можна було чітко виміряти.

Завдання для пар:

Щоб більш чітко спланувати свій рік і поставити максимально збалансовані цілі, не перегинаючи палицю в одну чи іншу сферу – Ви можете разом пройти Тест на визначення балансу у вашому житті – Колесо балансу життя – та обговорити результати разом.

КРОК 4. ОБГОВОРЮЄМО СІМЕЙНІ ЦІЛІ НА РІК

Після написання ваших сімейних планів – проаналізуйте їх разом, називаючи по черзі свої цілі по кожній із сфер. Додавайте нові цілі та корегуйте свої плани в залежності від мрій партнера – так ви зможете максимально «узгодити» напрям руху і рухатись разом в одному напрямку до спільних мрій! “Узгодити” – не означає відмовитись від своїх планів та мрій, але зробити максимум, щоб допомогти один одному досягнути поставлених цілей.

Не критикуйте цілі один одного і не звинувачуйте, якщо партнер не поставив собі такі цілі, які хотіли б ви – не забувайте, що це його/її рік та плани, в які він/вона ризикнув Вам відкрити. Цінуйте кожне слово і плекайте довіру, яка будується між Вами.

КРОК 5. ПЛАНУЄМО РАЗОМ МІСЯЦЬ / ТИЖДЕНЬ / ДЕНЬ

За такою ж схемою, як і річне планування, радимо планувати разом місяць, тиждень, день.

Планування місяця – проводимо в останній день поточного місяця або перший день нового місяця. Почніть планування з аналізу попереднього місяця:

• Які здобутки було зроблено?
• Наскільки Ви наблизились до втілення ваших річних планів?
• Що не вдалось і чому?

Перш, ніж перейти до планування нового місяця – перегляньте свої цілі на рік і оберіть з них ті, які Ви можете втілити в цьому місяці. Не забувайте про життєвий баланс – не ставте забагато цілей в кожній зі сфер та надавайте перевагу цілям, які максимально наближатимуть Вас до великих річних планів.

Плануючи місяць – не забуваймо і про фінансове планування. Плануємо сімейний бюджет відповідно до наших сімейних цілей. Якщо Ви ще не створили свій сімейний бюджет – Ви можете пройти безкоштовний онлайн курс “Як вести сімейний бюджет” на нашому сайті

ПОРАДА СІМЕЙНОГО КЛУБУ:

Пройдіть онлайн курс “СІМЕЙНИЙ БЮДЖЕТ” та розробіть свій проект сімейного бюджету та управління сімейними фінансами – це допоможе Вам ще більше наблизитись до Ваших цілей.

День плануємо за тими ж сферами, що і рік та місяць. Вранішнє спільне планування за сніданком – задає чудову атмосферу на весь день, додає натхнення для нових досягнень. Ввечері разом за чаєм або за вечерею можна обговорити, що було зроблено за день, а які плани не вдалось втілити, підбити підсумки дня та поділитись думками.

Планування та аналіз дня, місяця та року – чудова можливість разом рухатись до досягнення спільних великих цілей, а також залишатись в «курсі подій» життя один одного.

Мрія, записана на папері і прив’язана до дати – перетворюється на ціль. Ціль, розбита на конкретні кроки – стає планом. Планування, підкріплене діями, допомагає втілювати Ваші мрії в життя.

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
  • Solomiya

    Детальніше про важливість правильних життєвих цілей можна прочитати у №7 першого україномовного журналу “Експеримент” (spe.org.ua/experyment)

Дізнавайтесь про новини вчасно