Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Свекруха лізе в наш шлюб; Через свекруху всі скандали в сім’ї, а чоловік слухає тільки свою маму

Ми з чоловіком одружились рік тому. Батьки чоловіка купили йому двокімнатну квартиру в сусідньому під’їзді й зробили ремонт. Здається, чого ще можна хотіти?! Своє житло – живи і радій. Однак протягом року нашого спільного життя я себе не відчуваю щасливою, адже я бачу, як його мама впливає на нас. Вона проходить, коли нас немає вдома (їй чоловік залишив ключі від нашої квартири), телефонує постійно… Мене це дратує. Я хочу, щоб моя сім’я не була ні від кого залежною, а тим паче від батьків. Я прагну, щоб ніхто не влазив у нашу сім’ю. Коли ми одружились ми поїхали відпочивати. Все було чудово! А після дзвінка свекрухи у нас сварки виникають конфлікти, доходить навіть до того, що я його всім користують, він завжди правий, і його потрібно слухатись. Чоловік сам вирішує, що купувати, і як розпоряджатись грошима: квартира у нас практично пуста, але він комп’ютер купує, бо на ком’пютері, який я забрала у батьків, не йдуть його ігри. Перед весіллям мої батьки дали нам гроші на холодильник, який ми купили, а після весілля придбали пральну машинку. До кухні батьки також докладали грошей, а коли ми обидва сиділи вдома без роботи, мої батьки щотижня нас забезпечували продуктами. Моя зарплата маленька і її вистачає тільки, щоб оплачувати квартиру, проїзд та харчування на роботі. В квартиру мене не приписали (я і досі прописана у батьків). Пів року тому він вигнав моїх батьків з дому, а тепер говорить, що мої батьки ненормальні люди і нам нічого не купляють, до нас не ходять і т.д. Я постійно від нього чую всіляку гидотну, яку він говорить про моїх батьків… Я навіть ходила з чоловіком до священника. Ми повінчані і я думала, що він нам порадить, як далі житии. Однак все марно. Не один раз чоловік виганяв мене з квартири, розтрощив комп'ютер, який я забрала у батьків. В мене більше немає сил! Він ображає та принижує моїх друзів та влаштував вдома справжнє ГЕСТАПО: нікуди не ходи, нехай до нас ніхто не приходить, не влаштовуй в квартирі прохідний дім, до батьків мене відпускає зі скандалами… І мови нема про те, щоб допомогти мені по хатній роботі – він навіть сміття не винесе – а я бігаю на собі килимки виношу, витрясую, прибираю, перу, готую їсти, а він в той час на ком’пютері грається. Дітей чоловік не хоче. Каже, щоб дітей заводити треба не сваритись. Проте він сам постійно організовує скандали, і злиться, що я не займаю його сторону, коли він не правий. Мої батьки і друзі просто шоковані: я дуже змінилась – весь рік я плачу від такого життя. Порадьте, будь ласка, що в таких випадках робити? Я його люблю і терплю його поведінку, але терпець вже уривається. Я вже налаштована на розлучення. Жінка, 25 років

Відповідь:

Нас очень тронуло ваше письмо и то, насколько разрушительными могут быть отношения в браке. К сожалению, проблема стара, как мир. Много тысячелетий тому назад в самом начале Библия уже дала решение этой проблемы: в Библии сказано (Бытие.2:24): “Потому оставит человек отца своего и мать свою и прилепится к жене своей; и будут одна плоть”.

Конечно, можно нарушить этот завет, но тогда придется встретиться с последствиями. Для того, чтобы «прилепится» друг к другу и стать «одной плотью» (а это не только в сексуальном плане), нужно три ключевые вещи:

 • оставить безопасность родительского дома
 • оставить финансовую зависимость (ее часто используют родители для манипулирования детьми)
 • разорвать эмоциональную зависимость (это не означает перестать общаться с родителями, но проявлять “лояльность”, верность, к супруге больше, чем к родителям).

В вашем случае, возможно, родители не отпустили сына. Судя из ваших слов, он также не стремиться к тому, чтобы «оставить отца своего и мать свою». Именно поэтому у него мало шансов сформировать свою собственную семью и полноценные отношения в браке.

Конечно, читая ваше письмо, у нас возникает вопрос: был ли ваш супруг таким с начала ваших отношений или такие метаморфозы произошли с ним после того, как вы стали супругами? Если он был таким изначально – то это недостаток воспитания. С этим гораздо труднее справится. Хорошо, если его родители помогут вам и станут с вами заодно в помощи вашему супругу стать более самостоятельным и ответственным. Для этого вам, возможно, стоило бы поговорить с его родителями о том, какая ситуация у вас сложилась (конечно если они не совсем в курсе). Ни в коем случае не говорите, как обвинитель: его родители будут ревностно защищать своего ребенка из-за того, что ваша критика касается не только из сына, но и их непосредственно, как родителей.

Представьте родителям вашего мужа сложившеюся ситуацию, как вашу общую проблему, не говорите, что вся проблема в нем. Конечно, мы не знаем какого рода отношения у вас с его родителями, поэтому говорим об этом, как о возможности, а не как о инструкции к действию. Если такие изменения стали для вас сюрпризом и ранее ничего такого не наблюдалось, то возможно в этом есть и ваш вклад. Такой негативизм в отношении вас, ваших родных и ваших друзей очень похож на месть (если так ваш супруг не относится ко всем окружающим его людям). Ваша фраза “злиться, що я не займаю його сторону, коли він неправий” – возможно, это одна из причин его поведения. Каждый человек хочет лояльности (верности) со стороны любимого человека, особенно в присутствии других людей.

Для того, чтобы разрешит эту проблему надо искренне поговорить о том, что привело к такому отношению, что ранило каждого из вас. Говорить нужно без обвинений: слова «это ты во всем виноват», преувеличения типа «ты всегда» / «ты никогда» только усугубят ситуацию. Каждому мужу очень важно, чтобы его супруга проявляла к нему безусловное уважение. Также и для жены важно, чтобы муж проявлял к ней безусловную любовь. Если вы утеряли эти отношения – всегда есть возможность восстановить их!

Хорошо бы вам вместе пройти обучение в сфере семейных отношений, если, конечно, что-либо подобное есть в вашем населенном пункте.
Мудрости вам и смелости!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
 • Paolo Agostinetto

  Хороший день,

  Сподіваюся, що ви перебуваєте в хороших умовах я щасливим будь-якого тіла з будь-якого виду кредиту в доларах в євро, фунтах, будь ласка, якщо вам потрібен кредит невідкладного я запропонує вам з будь-якою швидкістю ладно
  Am ROBBY CAHVO
  електронна пошта; robbycahvo@hotmail.com

  Приватне пропозицію кредиту

 • Vasa Vasa

  Вашому чоловіку треба добре набити морду, за таке ставлення до своєї жінки. Він абсолютний нуль і не вартий навіть називатись чоловіком, а тряпкою.

  • Ангеліна Марущак

   ДЯКУЮ ДУЖЕ ЗА ПІДТРИМКУ!
   Ця коханка постійно погрожує, що піде в поліцію на мене…
   Але чомусь…хотілось би, щоб поліція відреагувала на такий дівчат легкої поведінки, що розриває цілісність сім’ї.
   І ЗРАДА СІМ’Ї-ЦЕ ,ЯК ЗРАДА БАТЬКІВЩИНІ.
   ТО КОЖЕН ЧОЛОВІК ДОБРЯЧЕ ЗАДУМАВСЯ БИ!!!
   Але нажаль…в нашій країні МАТИ І ДИТИНА НЕ ЗАХИЩЕНІ. ШАЛАВИ, ПОВІЇ БІЛЬШИЙ ЗАХИСТ МАЮТЬ ЗА МАТЕРІВ І ДІТЕЙ!

 • Asma al-Assad

  Dear Sir,

  I am the wife of Asma al-assad,Bashar Hafez al-assad.I saw your profile on investment, and it would be great to work with you to exchange ideas in the framework of initiatives for business opportunities.if you are interested,please send an e-mail via: asma.alassad120@outlook.com

  Looking forward to explore possible areas of mutual interest.

  Yours faithfully
  Asma al-Assad.

 • Оля Кавна

  ДОБРОГО ДНЯ! що це за чоловік, який ще буде думати!!! він має жінку, дитину -це є найголовніше, а не коханка. Він не вартий вас…..відпустіть його…..якщо він любить вас то залишиться…. ЗАПАМ”ЯТАЙТЕ ТАКУ ФРАЗУ: “НА ЧУЖОМУ ГОРІ ЩАСТЯ НЕ ПОБУДУЄШ ” ЙОГО ЖИТТЯ ЗА ЦЕ ПОКАРАЄ……

 • Евеліна

  доброго дня. Ми молода сім’я, тільки три роки разом. Діток немає, сьогодні я знайшла інформацію що мій чоловік спілкується з геями і обмінюються фото інтим, пишуть бридкі речі. Що мені робити,я розгублена

 • Elena Ageeva

  http://chance.org.ua/ центр лечения наркомании

  • Ангеліна Марущак

   В ЦЬОМУ ПЕКЛІ ЖИВУ 8 РОКІВ.
   НЕ РОЗУМІЛА ПРИЧИНУ, тільки рік я дізналь, що ігрок.Там коханки,повії,легкодоступні жінки,чесні давали.
   Всі роки шукала причину. Де діваються гроші. Постійно шукала причину в собі.
   НЕ ЗМІНИТЬ ЇХ НІЧОГО. НІЯКЕ ОБГОРЕННЯ.НІЧОГО СВЯТОГО.
   ТА ЯКА МОВА ПРО ДІТИ…?
   ДУЖЕ ШКОДА…
   ГРАЛЬНІ З ПОВІЯМИ.
   АНАСТАСІЯ 0936001893,ЦЕ ОСТАННЯ З КОХАНОК, ЩО ПОГРОЖУВАЛА РОЗПРАВОЮ НАДІМНОЮ, ЯК НЕ РОЗЛУЧУСЬ З ЧОЛЛВІКОМ.
   ЧОЛОВІКУ 58 РОКІВ.
   ЩЕ МОЖУ НАДАТИ ЦІЛИЙ СПИСОК ЖІНОК, ДІВЧАТ ЛЕГКОЇ ПОВІДЕНКИ.
   ЩО СЕСТИМАТИЧНО ПОГРОЖУВАЛИ,ЩОБ ВІДДАЛА ЧОЛОВІКА.

 • Эмили Скай

  Здравствуйте. Я отступила от Бога, но у меня нету зависимости. Я немогу покаяться. Есть ли ребцентр для таких людей как я?

 • Nastya Bevz

  Перепрошую, але в списках ребцентрів нема номера телефона центру в Чернігівській області. Можна його якось дізнатись?

 • Ангеліна Марущак

  ТІ ДІВИЦІ ЛЕГКОДОСТУПНІ, КОХАНКИ ,ШЛЬОНДРИ,ПОВІЇ—БУДУЄТЕ СВОЄ…НЕ ЛАМАЙТЕ ЧУЖЕ!!! НЕ ВИТИРАЙТЕ НОГИ В ЧУЖЕ ЖИТТЯ!!!
  НЕ ПЛАЧТЕ, ЩО В МАЙБУТНЬОМУ БОГ ДІТЕЙ НЕ ДАЄ…
  ЗА СЛЬОЗИ ДИТЯЧІ–ЗА СЛЬОЗИ ДРУЖИНИ НА ВАШІ ГОЛОВИ.

  ТІ, ЩО ТАМ НА ГРАЛЬНІ ТАК ГАРНО РАДАТЬ…” ТА КИНЬ СІМ’Б НАХЕР ТОБІ ТО ТРЕБА…”
  БУМЕРАНГ ІСНУЄ-ВІН ЩЕ НЕ ДОЛЕТІВ!

 • Katrina Norynchak

  Дорогі дівчата та жінки!
  Ревнощі чоловіка – це дуже спірне питання, адже з одного боку це ознака небайдужості, а з іншого боку надмірні ревнощі бувають нездоровими та шкодять стосункам.

  Я працюю над проектом “Про що мовчать жінки” з Оксаною Байрак. Шукаю жінку, в якої дуже ревнивий чоловік, і вона не знає, що з цим робити. Якщо Ви опинилися в схожій ситуації – Ви можете розповісти свою історію у нас в програмі та отримати домопогу від експертів та ведучої Оксани Байрак.

 • Іван

  Добрий день. Все правильно з одного боку пишете, але от в мене наприклад така ситуація дуже схожа і взагалі відчувається відсутність будь якої поваги з боку жінки. Так, від мене також немає теплоти я визнаю, але тому, що вона притупилась під тиском таких відносин та й навіть коли була то жінка давала зрозуміти шо їй важливіше особистий простір і постійно відкидала мене, хоча занадто чогось не було, все було в міру, але їй не потрібно взагалі, а це з часом просто мене відучило взагалі від будь яких проявів до неї і вона каже, що їй нормально так, короче ні життя нормального ні поваги ні інтимної близькості майже немає, але тим не менш живемо, можливо тільки заради дитини. А я як християнин не можу все перекреслити і змінити нічого не можу. Я пробував не раз обговорювати нормально з нею наші стосунки і наше життя, але її це не хвилює і вона не збирається нічого в собі міняти і ще крім того характер такий, що постійно вона права, а я нічого не вмію і нічого не знаю, а це в свою чергу ще й разом з проблемами із здоровям (розсіяний склероз, але на ходу) робить з мене овоча. Я розумію, що тут нічого нового чи інакшого ніж буває в інших. Але як з цим жити, як повернути самооцінку, яка стерлась в мене?

Дізнавайтесь про новини вчасно