Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Свекруха лізе в наш шлюб; Через свекруху всі скандали в сім’ї, а чоловік слухає тільки свою маму

Ми з чоловіком одружились рік тому. Батьки чоловіка купили йому двокімнатну квартиру в сусідньому під’їзді й зробили ремонт. Здається, чого ще можна хотіти?! Своє житло – живи і радій. Однак протягом року нашого спільного життя я себе не відчуваю щасливою, адже я бачу, як його мама впливає на нас. Вона проходить, коли нас немає вдома (їй чоловік залишив ключі від нашої квартири), телефонує постійно… Мене це дратує. Я хочу, щоб моя сім’я не була ні від кого залежною, а тим паче від батьків. Я прагну, щоб ніхто не влазив у нашу сім’ю. Коли ми одружились ми поїхали відпочивати. Все було чудово! А після дзвінка свекрухи у нас сварки виникають конфлікти, доходить навіть до того, що я його всім користують, він завжди правий, і його потрібно слухатись. Чоловік сам вирішує, що купувати, і як розпоряджатись грошима: квартира у нас практично пуста, але він комп’ютер купує, бо на ком’пютері, який я забрала у батьків, не йдуть його ігри. Перед весіллям мої батьки дали нам гроші на холодильник, який ми купили, а після весілля придбали пральну машинку. До кухні батьки також докладали грошей, а коли ми обидва сиділи вдома без роботи, мої батьки щотижня нас забезпечували продуктами. Моя зарплата маленька і її вистачає тільки, щоб оплачувати квартиру, проїзд та харчування на роботі. В квартиру мене не приписали (я і досі прописана у батьків). Пів року тому він вигнав моїх батьків з дому, а тепер говорить, що мої батьки ненормальні люди і нам нічого не купляють, до нас не ходять і т.д. Я постійно від нього чую всіляку гидотну, яку він говорить про моїх батьків… Я навіть ходила з чоловіком до священника. Ми повінчані і я думала, що він нам порадить, як далі житии. Однак все марно. Не один раз чоловік виганяв мене з квартири, розтрощив комп'ютер, який я забрала у батьків. В мене більше немає сил! Він ображає та принижує моїх друзів та влаштував вдома справжнє ГЕСТАПО: нікуди не ходи, нехай до нас ніхто не приходить, не влаштовуй в квартирі прохідний дім, до батьків мене відпускає зі скандалами… І мови нема про те, щоб допомогти мені по хатній роботі – він навіть сміття не винесе – а я бігаю на собі килимки виношу, витрясую, прибираю, перу, готую їсти, а він в той час на ком’пютері грається. Дітей чоловік не хоче. Каже, щоб дітей заводити треба не сваритись. Проте він сам постійно організовує скандали, і злиться, що я не займаю його сторону, коли він не правий. Мої батьки і друзі просто шоковані: я дуже змінилась – весь рік я плачу від такого життя. Порадьте, будь ласка, що в таких випадках робити? Я його люблю і терплю його поведінку, але терпець вже уривається. Я вже налаштована на розлучення. Жінка, 25 років

Відповідь:

Нас очень тронуло ваше письмо и то, насколько разрушительными могут быть отношения в браке. К сожалению, проблема стара, как мир. Много тысячелетий тому назад в самом начале Библия уже дала решение этой проблемы: в Библии сказано (Бытие.2:24): “Потому оставит человек отца своего и мать свою и прилепится к жене своей; и будут одна плоть”.

Конечно, можно нарушить этот завет, но тогда придется встретиться с последствиями. Для того, чтобы «прилепится» друг к другу и стать «одной плотью» (а это не только в сексуальном плане), нужно три ключевые вещи:

 • оставить безопасность родительского дома
 • оставить финансовую зависимость (ее часто используют родители для манипулирования детьми)
 • разорвать эмоциональную зависимость (это не означает перестать общаться с родителями, но проявлять “лояльность”, верность, к супруге больше, чем к родителям).

В вашем случае, возможно, родители не отпустили сына. Судя из ваших слов, он также не стремиться к тому, чтобы «оставить отца своего и мать свою». Именно поэтому у него мало шансов сформировать свою собственную семью и полноценные отношения в браке.

Конечно, читая ваше письмо, у нас возникает вопрос: был ли ваш супруг таким с начала ваших отношений или такие метаморфозы произошли с ним после того, как вы стали супругами? Если он был таким изначально – то это недостаток воспитания. С этим гораздо труднее справится. Хорошо, если его родители помогут вам и станут с вами заодно в помощи вашему супругу стать более самостоятельным и ответственным. Для этого вам, возможно, стоило бы поговорить с его родителями о том, какая ситуация у вас сложилась (конечно если они не совсем в курсе). Ни в коем случае не говорите, как обвинитель: его родители будут ревностно защищать своего ребенка из-за того, что ваша критика касается не только из сына, но и их непосредственно, как родителей.

Представьте родителям вашего мужа сложившеюся ситуацию, как вашу общую проблему, не говорите, что вся проблема в нем. Конечно, мы не знаем какого рода отношения у вас с его родителями, поэтому говорим об этом, как о возможности, а не как о инструкции к действию. Если такие изменения стали для вас сюрпризом и ранее ничего такого не наблюдалось, то возможно в этом есть и ваш вклад. Такой негативизм в отношении вас, ваших родных и ваших друзей очень похож на месть (если так ваш супруг не относится ко всем окружающим его людям). Ваша фраза “злиться, що я не займаю його сторону, коли він неправий” – возможно, это одна из причин его поведения. Каждый человек хочет лояльности (верности) со стороны любимого человека, особенно в присутствии других людей.

Для того, чтобы разрешит эту проблему надо искренне поговорить о том, что привело к такому отношению, что ранило каждого из вас. Говорить нужно без обвинений: слова «это ты во всем виноват», преувеличения типа «ты всегда» / «ты никогда» только усугубят ситуацию. Каждому мужу очень важно, чтобы его супруга проявляла к нему безусловное уважение. Также и для жены важно, чтобы муж проявлял к ней безусловную любовь. Если вы утеряли эти отношения – всегда есть возможность восстановить их!

Хорошо бы вам вместе пройти обучение в сфере семейных отношений, если, конечно, что-либо подобное есть в вашем населенном пункте.
Мудрости вам и смелости!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
 • АЛЛА

  МИ З ЧОЛОВІКОМ ЖИВЕМ СІМ РОКІВ НО ПІСЛЯ ТРЕТЬОЇ ДИТИНИ Я ПЕРЕСТАЛА ХОТІТИ З НИМ СЕКСУ,ЩО ЦЕ МОЖЕ ОЗНАЧАТИ

 • Анастасия Пастернак

  Перебрала уже все реабилитационные центры Украины и только тут http://narkotiknet.com/ смогла получить достойную помощь. Спасибо Вам огромное!!

 • Альона Гаган

  Мені 32 роки чоловікові 45 маю шесть дітей від першого шлюбу зараз одружилася вдруге народила сьому дитину так як чоловік дуже хотів але у нас виникли складнощі з фінансами коли я отримувала кошти на дітей все було добре але півроку я вже неотримую нічого лише декретні на харчування я витрачала дитячі а чоловік лише платив за газ та світло и то по черзі бо йому то на бензин треба то він без мого відома купив трактора а тапер треба на ремонт цього ж трактора як тильки я його прошу дати на харчування він начинае мені моралі читать яке усе зараз шкідливе і що неможна нічого їсти навіть крупи и чай мол все гмо і красителі і в ітоге недае ані копійки навіть на потреби власної дитини Я йому кажу тошо святим духом харчуваться а він поститься нада .А потім я приходжу якось до нього на роботу а він саме обідае ковбасою хлібом ряжанкою конфети шоколадні і кофе я була обурена дома каже шкідливо а сам їсть ще й хватае наглости казати дома що ой обївся ковбасою дай ліків якихось .В мене просто немае слів дійшло до того що немае за що купити навіть хліба що робит незнаю.Як тильки я кажу за гроші що давай сядемо обговоримо що треба приносити зарплату додому в сімю і давати жінці а він сразу агресивно мол я до твоїх грошей неліз от и до моїх нелізь немачого обговорювати це моя зарплата и я нею розпоряжаюсь а якажу немае твого чи мого е наше спільне він ще більше психуе и йде здому на роботу.Я вже думала може подать на аліменти щоб хоть було за що хліба купити.Що зним таке сталось ?Де дівся той ніжний та заботливий чоловік що був раніше? Підскажіть що робити?

Вам також можуть бути цікаві книги
Дізнавайтесь про новини вчасно