Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Отец алкоголик – я боюсь парней и не доверяю им. Не вижу сенса в жизни, думаю об самоубийстве

Моє дитинство пройшло у жахливому «середовищі»: мій тато постійно пив і піднімав руку на маму, влаштовуючи страшні скандали і це було дуже часто. Не дивлячись на це ми з братом були відмінниками в школі, намагалися радуватися життю. Зараз ми студенти. Брат не схильний до алкоголю і хоче чогось добитися в житті! Зараз відносини в сім’ї змінилися, але все ж не на багато. Я знаю, що тато любить дуже нас, але коли вип’є,то він не контролює себе, в нього психічні розлади. Декілька тижнів назад, коли я приїхала додому, це знову повторилося, і як у більшості випадків – серед ночі. Я перенесла це дуже важко: в мене постійно були думки про суїцид, мене трясло цілу ніч... Через це я мрію створити чудову сім’ю, щоб мої діти не знали того, через що довелося пройти мені. Але це впливає на мої відносини з хлопцями. В наш час більшість вживає алкоголь, що мене дуже тривожить. В мене постійний страх, що вони будуть такими ж батьками. Що мені з цим робити? Як подолати свій страх? Я не бачу сенсу у житті. Як боротися з думками про самогубство? Жінка, 19 років

Відповідь:

Алкоголизм в семье губителен не только для алкоголика, но и для всех членов его семьи. То, что у вас негативное отношение к алкоголю и желание создать семью, где не будет таких проблем, как есть вашей семье – это прекрасно! Хотя у детей выросших в такой семье очень часто присутствуют проблемы, которые вы практически описали в своем письме: недоверие, страхи, низкая самооценка. Любовь, ненависть и страх создают такую кашу в душе и мыслях, что жизнь, кажеться, теряет всякий смысл. Но вы должны знать, что это не так! Вы ценны перед Богом как личность и за вашу жизнь имеет великую ценность!
Конечно, эмоциональный багаж, который вы несете в себе, может действительно мешать в правильном выборе отношений и личностном росте, но уход из дома не освобождает от него. Убегая от отца вы рискуете вступить в поспешный брак, в котором также будут зависимости (не обязательно алкоголь). Очень важно для вам восстановиться как личности и простить отца, избавиться от этого негативного опыта, чтобы не нести его с собой в свою будущую семью. Страх не должен вести вас по жизни. Конечно, самому разобраться с этим сложно, поэтому мы рекомендуем не ждать того, как получится, а искать помощи уже сегодня! Для начала одной из возможностей есть посещение групп АЛ-анон (группы поддержки для членов семей алкоголиков). Такие встречи есть в каждом крупном городе. Если вы хотите, мы постараемся помочь вам найти практическую поддержку и помощь в зависимости от вашего места жительства.
Также мы рекомендуем Вам прочесть книгу «Изменения, которые исцеляют» Генри Клауда, которую вы можете бесплатно скачать на нашем сайте в разделе «Библиотека».
Не оттягивайте изменения! Этим вы поможете помочь не только себе, но и остальным членам вашей семьи. Пишите нам.

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
 • Віка

  В мене було така самісінька історія ну прям в точку але потім вона ще стала тяжкіша, коли мене батьки (бачучи к мучуся ) заставили одружитися на іншому і всередині я вже точно не знала ,що робити! але моя Вам порада будьте розумна! якщо він досих пір цього не зробив то і не зробить , а тільки буде обіцяти знаючи ,що ви завжди вернетеся! це дуже страшно але правда краще раз змиритися і все! але найгіршещо це не любов , а просто притяжіння і ви потім це зрозумієте! в дівчині найбільша слабинка це тоді,коли вона хоче добитися того чого не може і тоді в ній відкривається друге дихання і вона чим раз тим дужче намагається його пробачити з надією,шор він і справді це зрозуміє і вернеться і що це не просто слова , а його жінка це для нього просто добра подруга! не обманюйте себе саму! повірте це страшно але заледве це пережила! хоч пройшов вже рік та я всеодно сплю із страхом, а може він подзвонить! і кожен раз коли бачу подібну машину то просто не знаю ,що робити! та це все тільки спогади вони забудуться, а вам треба жити далі,літа ідуть , а люди ,які поруч з вами будуть все більше і більше дізнаватися про вас і коли зрозуміють , що у вас був такий одрудений то потім будуть і інші хлопці остерігатися вас! задкмайтеся! на чужому горі щастя не побудуєш!!! ви представте як тій жінці,яка його чекає і плаче ночами!!! і як вона вас проклинає!!! і вона ніколи цього вам не пробачить!!( хоч ніколи не знала вас і не бачила!) Дай Боже щоб і ВАш чоловік вам такого не влаштував! а з ним ви ніколи не будете щаслива!

 • галина

  у мене nt; така ситуацыя правда у розпачы ы не знаю як поступити и чим допомогти чоловыки не знають сами що хочуть

 • галина

  можливо психолог допоможе зрозуміти чому тоді йому ходити просити повернення якщо не любить ?коли сам не робить крок – це слабість, а всі допушені помилки я роблю для того щоб бути разом і допомогти йому прийняти рішення, зберегти те кохання, чому жінки терплять і тримають таких чоловіків а не виганяють зрадників? можливо тоді би було по-чесному , гуляєш іди до неї , а любиш мене будь зі мною. як жінка може мені казати нажени, не тримай його – хіба їх втримаєш, якщо пішов значить у вас щось не так дай другій бути щасливою, а то сама мучиться горня не склеїш і друга мучиться як бути -як жити без нього?

 • FamilyClub

  Откуда появляются измены и почему люди решают, что развод – это выход? Все люди (конечно, за редким исключением) не вступают в брак с мыслью об измене или разводе. Все искренне верят, что любовь будет вечной. Но из незнания законов семейной жизни и личной незрелости такое происходит и не всегда причина в том, кто оступился. В супружество нужно вкладывать и то с обеих сторон. Редкий брак сегодня сможет жить по принципу “он любил себя, а я любила его” или наоборот. Во многих случаях мудро поставленные границы  могут спасти отношения, которые дали трещину. Развод, если его причиной есть даже супружеская неверность, мало что изменит, ведь надо начинать все сначала и нет гарантии, что следующие отношения будут лучше. Но в каждом случае есть свои особенности, и бывает, хотя очень редко, что развод – это единственный выход.
   

 • натуся

  Плачу…..у мене ще гірше,люблю його вже 3рік,та знала,що незалише він її….і так боляче,коли він іде до дому і зраджує мені,не приховуючи цього…

 • МАРІЧКА

  дівчата перестаньте плакати,і жалітися на долю…на чужому горі свого не построєш.Як не тяжко це признавати вони є позичині вами,в мене самої було вже два такі випадки ,і за кожним разом я не знала як мені жити без цієї людини…ви мусете зрозуміти що вони ніколи не будуть вашими ,а нас вони просто використовують у цілях зробити різноманітним своє життя,після тих випадків життєвих які були в мене я зрозуміла що не дай Боже би в мене чоловік гуляв невідомо чи я би це пережила…будьте сильними не робіть їм таку послугу користуватися вами,адже дуже мало випадків є що чоловіки йдуть від своїх жінок…я бажаю вам бути сильними і розсудливими в своїх справх,і дай вам Бог сили боротися з тими козлами…

Вам також можуть бути цікаві книги
Дізнавайтесь про новини вчасно