Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Чоловік не приймає участі у вихованні – Син не хоче вчитись, проблеми в школі

Ми одружені вже 11 років, виховуємо сина, якому виповнилось 10 років. Раніше я вважала, що моя сім'я щаслива, але це було до того моменту, поки син не пішов в школу. Він до того був дитиною, яка постійно вимагала уваги, але справжній жах почався з 1 вересня 2007 року. Я постійно змушена була сидіти з ним за домашніми завданнями (спочатку всі батьки так допомагають дітям, тому вважала це нормальним явищем). Це я робила не тому, що він чогось не міг зробити сам, а в основному тому, що неможливо було заставити чи заохотити виконати завдання, яке йому задали. Він міг півдня просидіти за робочим столом і майже нічого не виконати (якщо над ним не стояти): просто сидів, грався малесенькими (щоб не дуже помітно) іграшками. І так моє навчання з сином затягнулось майже на 4 навчальні роки: я стала знервована, часом просто втрачаю контроль над собою, в хаті постійні сварки через навчання сині. Чоловік майже не займався з сином, тільки часом, коли в мене з дитиною створювався конфлікт, він починав кричати на мене і на сина. Для мене такі сварки просто смертельні, тому що вже дуже змучилась від постійної напруги: кожне завдання виконати, все проконтролювати до найменших дрібниць, а тут ще замість підтримки – докори. Приблизно 3 тижні тому я після величезної сварки склала свої "навчальні повноваження" і поставила чоловіка перед фактом, що тепер його черга "вчитись". Таке моє рішення призвело до того, що дитина почала отримувати оцінки "5-6" замість "9-11", але найстрашніше, що чоловік цим не переймається – йому все одно, яка оцінка. Синові головне, щоб більше десь погуляти, погратись, про домашні завдання можна сказати "забуває". Вчителька каже, що такого складного випадку, ще не зустрічала, коли дитина може бути однією з відмінних учнів, але з якихось причин впирається так навчанню. На уроках дитина працює в залежності від того, що було перед тим на перерві, якщо була цікава гра - то уроку умовно кажучи нема... Ми вже пробували різні способи заохочення: дозволяли комп'ютерні ігри при умові хорошого навчання, відповідальності, просили, карали і т.д., але все безрезультатно. З кожним разом, мені здається, ситуація погіршується, я вже зовсім втрачаю контроль і взаєморозуміння з дитиною. Якась постійна напружена атмосфера в сім'ї. Як вирішити таку складну ситуацію? Як знайти спільну мову з дитиною? Порадьте будь-ласка. Дякую. Жінка, 28 років

Відповідь:

Похоже, что у вашего сына трудности с концентрацией внимания. Если это возможно, вам лучше прибегнуть к помощи психолога-педагога, который мог бы поработать с ребенком и посмотреть, какой подход к обучению для него будет лучший. К сожалению, стандартная программа образования в нашей стране (как, в прочем, и во многих других странах) уравнивает всех учеников и не учитывает индивидуальные особенности каждого ребенка.
Главное, не нужно ставить учебу выше личных отношений с вашим ребенком! Он долен знать, что его любят и принимают даже когда у него не все получается в школе. Без этого у него может развиваться множество комплексов и неуверенности в себе как в личности. Строгостью и требовательностью вы не измените его, а потерять близость с ним можете довольно легко.
Если для успеха в учебе вашему сыну нужно прстоянное внимание – значит, по возможности, давайте ему это.
Вам также стоит поговорить о своих чувствах, переживаниях и опасениях с мужем. Возможно, это то, через что и он проходил в детстве, поэтому не знает, что делать и изолируется от вас и от сына. Важно, чтобы ситуация с сыном не разделяла вас как супругов! Помните: чтобы не случилось – вы с мужем заодно и оба желаете сыну благополучия и счастья. У вас двоих – общая цель! Важно, чтобы во время разговора, вы не обвиняли супруга в том, что он чего-то не делает и не отвечает вашим ожидания. Обвинения не помогут решению вашего вопроса, а только усугубят отношения с мужем.
Но прежде всего, мы советуем искать Бога в вашей жизни! Именно Он дает силу и мудрость в решении всех жизненных вопросов. В молитве просите Его действия в вашей семье, ведь вы сами некогда не можете изменить сына или мужа, но Богу это под силу.
Мудрости вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно