Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Жінка хоче “ідеальних” стосунків, про які вичитала у книжках – як будувати міцну сім’ю?

Зустрічаюсь із жінкою 6 років, спільно проживаємо останній рік, без штампу в паспорті. За цей час було біля 10 спроб розірвати стосунки (більшість ініціатив від неї). Останній раз навіть розлучились на 3 місяці, потім відновили із ініціативи більше жінки, я підтримав. Зараз знову стосунки доходять до стадії розлучення. Прикро! Час іде, а ми не можемо ані розійтися, ані жити «нормально». Проблема в тому, що:
  • Її мати постійно переконує, що ми не повинні жити разом, оскільки ми не кохаємо один одного (як вона вважає), постійно створює сварки з цього приводу. Мати вважає, що ми разом тому, що боїмося самотності. Можливо, доля правди в цьому є, проте лише «доля»;
  • У неї був перший хлопець, який, як вона каже, обожнював її. Вона інколи порівнює мене з ним, кажучи, що це не «ті стосунки, які мають бути, оскільки їй є з чим порівнювати», а вона бажає «ідеальних» стосунків. Звичайно, це м’яко кажучи, образливо;
Поняття «ідеальних стосунків» жінка взяла для себе з художньої літератури та ліричних фільмів, оскільки повноцінної сім’ї в неї не було (батько не приймав участі в її вихованні). Її мати була декілька разів у шлюбі, проте всі не дуже вдало; Нещодавно жінка під час чергового з’ясування стосунків серйозно заявила, що за весь час спільних стосунків вона почувала себе «самотньою», а у нас із нею немає «ідеальних» стосунків; В мене м’який характер, намагаюсь залагодити виникаючі конфлікти. Проте вказані обставини іноді збираються докупи і я жалкую, що останній раз згладив якийсь конфлікт і не пішов від жінки. Один із товаришів назвав наші стосунки серіалом «Санта-барбара». От я перечитав написане – і самому трохи соромно від того, до чого ми довели відносини. Я читав літературу з Вашого сайту (Некрасова «Принципи построения семьи» та інші роботи цього автора та багатьох психологів), намагався щось пояснювати жінці (навіть основні думки цих робіт), але допомагає лише на деякий час. Скажіть будь-ласка, це Ваша думка як спеціаліста – ці відносини можна назвати «втеча кожного із нас від самотності» чи це щось інше, можливо порадите якусь конкретну книгу із цього питання. Завчасно вдячний.
Чоловік, 26 років

Відповідь:

Супружество предназначено для того, чтобы двое людей стали едины и именно единство помогает преодолеть внутреннее одиночество. Человек не был создан одиноким и это естестенное желание иметь единство с другим человеком. Если посмотреть, то даже в Библии сказано: «не хорошо человеку одному». Каждый человек нуждается в том, чтобы не быть одиноким, но отношения могут стать «бегством» от одиночества, когда человек фокусируется на своих нуждах и пытается их восполнить их за счет другого – это патология отношений. Супружество – это прежде всего посвящение себя успеху другого человека, но из вашего письма очевидно, что в Ваших отношениях этого нет или пока этого слишком мало. Это не означает, что нужно прекратить такие отношения, но означает, что вам двоим стоит пересмотреть принципы, на которых вы строите взаимоотношения. Построение единства – это процесс, над которым пара должна работать каждый день. Единство в браке не появляется и не исчезает само по себе.
Рекомендуем Вам книгу в разделе «Книги про отношения» – «Изменения, которые исцеляют». Эта книга качественно отличается от многих книг про взаимоотношения и мы надеемся, она поможет прежде всего Вам самому понять себя. Также это поможет вам понять то, стоит ли вам продолжать эти отношения и если их продолжать, то как именно сторить отношения дальше.
Мудрости вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно