Навчайся!

Онлайн-курси

Безкоштовні навчальні он-лайн семінари з сімейної психології та побудови стосунків – обирай потрібний курс, навчайся та зростай разом, дізнавайся, як будувати стосунки до шлюбу!

On-line курс

Сімейна культура:

Сімейні цінності – визначаємо життєві пріоритети та орієнтири

Автор: Деніс Рейні / Dennis Rainey

Джерело: www.familylife.com

banner_winter
У що Ви вірите? Що насправді для Вас важливо? Виходячи з чого Ви щодня приймаєте ключові життєві рішення? Які цінності Ви хотіли б передати Вашим дітям?

Практика показує, що більшість з нас приймає рішення виходячи з «ключових цінностей», але небагато сімей виділяють час для того, щоб проговорити і прописати ці цінності. Щоб створити міцну сім’ю – ви повинні точно знати, у що ви вірите і що для Вас є справжньою цінністю. Важливо щодня перевіряти, чи відповідають ваші рішення вашим сімейним цінностям.

Завдання Сімейного Клубу:

Заповніть Частину 1. Тесту індивідуально (окремо від Вашого партнера), а потім перейдіть до обговорення Ваших відповідей (Частина 2.), створюючи список Ваших сімейних цінностей.

Частина 1. Які ваші ключові цінності?

Дайте відповіді на наступні запитання. Відповідайте окремо один від одного, не радячись з партнером.

A. Подумайте і перерахуйте максимальну кількість цінностей, які Ви хотіли б передати Вашим дітям.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

Б. Виділіть з Вашого списку ТОП-5 ключових цінностей (в порядку пріоритетності, де 1 – найбільш пріоритетний).
1.
2.
3.
4.
5.

В. Подумайте над стилем Вашого життя і як Ви проводите Ваш час. Наскільки ваше щоденне життя відображає ваші ключові цінності (ТОП-5)? Подивіться уважно на свій щоденний графік та бізнес-календар і оцініть, наскільки ваш графік відображає ваші цінності? Будьте конкретними.

Г. Подумайте, як цінності Вашого партнера доповнюють ваші і допомагають будувати родину. Будьте конкретними і спробуйте перерахувати мінімум три якості Вашого партнера, які допомагають вашій родині бути міцнішою.
1.
2.
3.

Частина 2.: Створюємо список сімейних цінностей – обговорення в парі:

A. Поділіться з партнером Вашими відповідями на питання, наведені вище (Частини 1). В яких питаннях (цінностях) Ви співпадаєте, а в яких є розбіжності? В яких цінностях Ви бачите найбільші відмінності? Обговоріть, як ви можете допомогти один одному в тому, щоб досягти здорового балансу.

Б. Створіть спільний список з ТОП-10 ваших ключових цінностей як сім’ї (записуйте в порядку пріоритетності, де 1 – найбільш пріоритетне для вас):
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

B. З даного списку оберіть ті цінності, які Ви вважаєте необхідними при прийнятті важливих життєвих рішень і які допомагатимуть Вам та членам вашої родини максимально зростати. Це ті цінності, які Ви свого часу захочете передати Вашим дітям.
1.
2.
3.
4.
5.

Г. Закінчить обговорення сімейною молитвою, де Ви можете попросити пробачення у Бога за те, що не завжди слідуєте вашим цінностям і попросити Господнього благословення та мудрості в тому, щоб щодня слідувати вашим цінностям.

Частина 3.: Розробляємо щоденний «план дій»: як втілювати сімейні цінності в життя?

A. Оберіть 2-3 з ваших ключових цінностей, які ви вважаєте поки не є сильними сторонами у вашій сім’ї.

Б. Обговоріть, що ви робите вже сьогодні, щоб розвивати ці цінності у вашій родині? Наскільки ваше сімейне (особисте) життя відображає Ваші цінності (оцініть від 1 до 10, де 10 – відображає в повній мірі, 1 – поки що не відображає). Подумайте і обговоріть кожну цінність з Вашого спільного списку сімейних цінностей (ТОП-10, ТОП-5).

В. Які три речі Ви плануєте почати робити цього тижня, щоб допомогти вашій родині жити відповідно до ваших сімейних цінностей?

Частина 4.: Сімейні цінності і діти: Як передати сімейні цінності нашим дітям?

А. Напишіть ваші думки з приводу ваших дітей (кожної окремої дитини окремо): їх особистість (особливості характеру, темпераменту), особливості поведінки, сильні та слабкі сторони. Обговоріть, як це може вплинути на те, як ви будете навчати ваших дітей вашим сімейним цінностям?

Б. Подумайте та обговоріть, що поза домом та сім’єю могло б допомогти вашим дітям увібрати ваші сімейні цінності? (місця, активності тощо)?
1.
2.
3.
4.
5.

В. Подумайте та обговоріть разом, як ви могли б допомогти вашим дітям жити відповідно до ваших сімейних цінностей. Не обмежуйтесь виключно системою покарань. Подумайте над позитивними шляхами підкріплення та підбадьорення, як ви, як батьки, можете навчити Ваших дітей.
1.
2.
3.
4.
5.

Порада Сімейного Клубу: Ви можете обговорювати кожне питання для кожної окремої цінності, яку прагнете передати дітям.

Г. Які три речі Ви плануєте почати робити цього тижня, щоб допомогти вашій родині / дитині жити відповідно до ваших сімейних цінностей?

Ваш список має відображати Вашу родину

Список ваших сімейних цінностей – це ніби перелік унікальності вашої родини. Якщо Ви родина, яка цінує духовний розвиток – ваш список буде більш духовно-орієнтованим. Якщо Ви – неформальна родина, яка цінує веселощі – відобразіть це у Ваших цінностях. Якщо найкращими моментами для вашої сім’ї є традиційні домашні бої подушками в піжамах – не забудьте згадати це у ваших цінностях! Список сімейних цінностей – це відображення всіх важливих моментів для здорового життя та благополуччя вашої родини.

Список сімейних цінностей

Якщо у Вас виникли проблеми з написанням ваших цінностей – Ви можете СКАЧАТИ цінностей по категоріям, який може допомогти Вам краще виконати дане завдання та надихнуть Вас.

Список сімейних цінностей – СКАЧАТИ

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Дізнавайтесь про новини вчасно