Онлайн-курси

Безкоштовні навчальні он-лайн семінари з сімейної психології та побудови стосунків – обирай потрібний курс, навчайся та зростай разом, дізнавайся, як будувати стосунки до шлюбу!

Консультації

Закоханий? Покинула дівчина або хлопець? Не знаєш, що робити? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і підготовки до шлюбу!

Бібліотека

Найкращі книги про стосунки, кохання та закоханість – читай та навчайся, як будувати міцні стосунки до шлюбу!

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Сімейні ідеїЧас разом

Планування року – створюємо список спільний цілей та мрій на рік

Автор: Олена Шабуніна - Голова Сімейного Клубу

Джерело: familyclub.org.ua

dream

Прийшов Новий Рік, а це означає, що настав час для нових бажань, планів та нових досягнень. Щоб стати ближчими один до одного – давайте планувати цей рік разом.

З ЧОГО ПОЧАТИ ПЛАНУВАННЯ РОКУ?

КРОК 1. ОБЕРИ МІСЦЕ І ЧАС

Обери найкраще місце і найкращий час! Зробіть з планування справжнє маленьке сімейне свято – ви можете піти разом до улюбленої кав’ярні, або провести цей час вдома, приготувавши завчасно смачнючу вечерю (обід) і переконавшись, що вам ніхто не завадить і ніхто не потурбує в цей час. А якщо у Вас є діти – долучайте їх також до сімейного планування!

Традиційно ми плануємо на початку року (під час новорічних та різдвяних вихідних), але якщо Ви не встигли на початок року – не варто чекати наступного нового року, щоб почати разом втілювати свої мрії. Найкращий час, щоб почати планувати – прямо сьогодні!

КРОК 2. СТВОРЮЄМО СПИСОК СІМЕЙНИХ МРІЙ

Якщо раніше Ви не практикували спільне річне планування – почніть з найприємнішого: створіть Список ваших бажань та мрій. Влаштуйтесь по зручніше і мрійте разом! Не обмежуйте себе в мріях – записуйте все, чого б ви насправді хотіли – від невеличких дрібничок (блакитна суконка або літачок на радіо-керуванні) до найбільших мрій та бажань (великий дім біля озера, авто, відпустка на екзотичних островах). Нехай ваш список вмістить все, про що Ви обидва дійсно мрієте.
Коли список створено – давайте подумаємо, коли ці наші мрії можуть бути втілені? Біля кожної мрії напишіть, в якому році Ви хотіли б це отримати. Це перетворить ваші мрії – в чіткі цілі.

КРОК 3. ПЛАНУЄМО РІК РАЗОМ

Річне планування – чудова можливість поставити разом цілі на цілий рік і досягати їх разом. Почніть планувати свій рік окремо один від одного (ви можете робити це паралельно). А після написання ваших особистих річних планів – поділіться ними один з одним. По мірі обговорення планів – Ви можете корегувати ваші списки і додавати туди спільні цілі.

ПОРАДА СІМЕЙНОГО КЛУБУ:

Не забудьте переглянути попередньо Список сімейних мрій і внести до річного плану ті з них, які ви хотіли втілити цього року. Більшість мрій, які ми мріємо вже життя можна було б втілити за місяць.

Створюємо річний план за такими сферами:

• Розвиток – особистісний розвиток
• Добробут – фінансові досягнення та здобутки, рівень зарплати та пасивний прибуток
• Родина – всі цілі, пов’язані з розвитком ваших стосунків, зміцнення шлюбу, відносини з дітьми, батьками, рідними, родичами та друзями; сімейні відпустки, час разом всією родиною – все-все-все, що стосується розвитку вашої сім’ї.
• Покликання – цілі, пов’язані з розвитком вашого покликання та втіленням бачення вас особисто та вашої сім’ї загалом, розвиток бізнесу та служіння тощо.
• Фізичне – здоровий спосіб життя, харчування, заняття спортом тощо.
• Духовне – цілі для особистого духовного розвитку, здобуття нового духовного досвіду, поглиблення стосунків з Богом.

ПОРАДА СІМЕЙНОГО КЛУБУ:

В написанні ваших річних цілей – будьте максимально конкретними, формулюйте цілі так, щоб їх досягнення можна було чітко виміряти.

Завдання для пар:

Щоб більш чітко спланувати свій рік і поставити максимально збалансовані цілі, не перегинаючи палицю в одну чи іншу сферу – Ви можете разом пройти Тест на визначення балансу у вашому житті – Колесо балансу життя – та обговорити результати разом.

КРОК 4. ОБГОВОРЮЄМО СІМЕЙНІ ЦІЛІ НА РІК

Після написання ваших сімейних планів – проаналізуйте їх разом, називаючи по черзі свої цілі по кожній із сфер. Додавайте нові цілі та корегуйте свої плани в залежності від мрій партнера – так ви зможете максимально «узгодити» напрям руху і рухатись разом в одному напрямку до спільних мрій! “Узгодити” – не означає відмовитись від своїх планів та мрій, але зробити максимум, щоб допомогти один одному досягнути поставлених цілей.

Не критикуйте цілі один одного і не звинувачуйте, якщо партнер не поставив собі такі цілі, які хотіли б ви – не забувайте, що це його/її рік та плани, в які він/вона ризикнув Вам відкрити. Цінуйте кожне слово і плекайте довіру, яка будується між Вами.

КРОК 5. ПЛАНУЄМО РАЗОМ МІСЯЦЬ / ТИЖДЕНЬ / ДЕНЬ

За такою ж схемою, як і річне планування, радимо планувати разом місяць, тиждень, день.

Планування місяця – проводимо в останній день поточного місяця або перший день нового місяця. Почніть планування з аналізу попереднього місяця:

• Які здобутки було зроблено?
• Наскільки Ви наблизились до втілення ваших річних планів?
• Що не вдалось і чому?

Перш, ніж перейти до планування нового місяця – перегляньте свої цілі на рік і оберіть з них ті, які Ви можете втілити в цьому місяці. Не забувайте про життєвий баланс – не ставте забагато цілей в кожній зі сфер та надавайте перевагу цілям, які максимально наближатимуть Вас до великих річних планів.

Плануючи місяць – не забуваймо і про фінансове планування. Плануємо сімейний бюджет відповідно до наших сімейних цілей. Якщо Ви ще не створили свій сімейний бюджет – Ви можете пройти безкоштовний онлайн курс “Як вести сімейний бюджет” на нашому сайті

ПОРАДА СІМЕЙНОГО КЛУБУ:

Пройдіть онлайн курс “СІМЕЙНИЙ БЮДЖЕТ” та розробіть свій проект сімейного бюджету та управління сімейними фінансами – це допоможе Вам ще більше наблизитись до Ваших цілей.

День плануємо за тими ж сферами, що і рік та місяць. Вранішнє спільне планування за сніданком – задає чудову атмосферу на весь день, додає натхнення для нових досягнень. Ввечері разом за чаєм або за вечерею можна обговорити, що було зроблено за день, а які плани не вдалось втілити, підбити підсумки дня та поділитись думками.

Планування та аналіз дня, місяця та року – чудова можливість разом рухатись до досягнення спільних великих цілей, а також залишатись в «курсі подій» життя один одного.

Мрія, записана на папері і прив’язана до дати – перетворюється на ціль. Ціль, розбита на конкретні кроки – стає планом. Планування, підкріплене діями, допомагає втілювати Ваші мрії в життя.

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно