Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Дитина не хоче ходити в дитячий садок, плаче. Як привчити дитину до дитсадка?

Порадьте, що робити: дитині 2.6 років; з задоволенням почала ходити в садочок, але тільки її кладуть спати – відразу плаче доки я не прийду та заберу додому. Дякую! Жінка, 30 років

Відповідь:

Незважаючи на те, що Ваша дитина із задоволенням почала ходити у садочок, її небажання там спати та плач є досить природніми. Діти у віці до трьох років у переважній більшості взагалі психологічно не готові до розставання із мамою надовго (а день для дитини такого віку видається значним проміжком часу). Така тривала (у сприйнятті дитини) розлука із мамою може викликати сильний страх, занепокоєння, тривогу.

В середньому, період адаптації дитини до садочку триває від двох тижнів до двох місяців. Життя дитини у цей період кардинально змінюється. Вона потрапляє у нове середовище, в оточення незнайомих людей, із незрозумілими та не завжди приємними правилами. Навіть ті діти, які приходять вперше до садочку з радістю, можуть незабаром відчути страх, почати сумувати. Звісно, якщо є така можливість, варто поступово привчати дитину до відвідування садочку. Можна вдома пограти вдома «у дитячий садочок», використовуючи ті іграшки, які дитина обере. Дитині набагато легше адаптуватися до садочку, якщо протягом хоча б перших двох тижнів залишати її на дві години після сніданку – у цей час діти зазвичай граються, займаються, виходять на прогулянку. Дитина звикає, що мама за нею дійсно прийде. Після цього їй вже через деякий час зазвичай стає спокійніше та легше залишатися у садочку на півдня, а згодом і на день.

Якщо Ви вирішите дати дитині можливість поступово адаптуватися до садочку, варто організувати ту частину дня, яку дитина проводитиме вдома таким чином, аби її режим дня був аналогічним тому режиму дня, який прийнятий у садочку. Розповідайте дитині, що її друзі з садочку теж у цей час обідають, сплять чи грають. Повідомляйте дитину про те, що Ви для неї запланували на день, що вона робитиме у садочку, як це буде цікаво та весело. Дотримуйтесь своїх обіцянок, особливо стосовно тих справ в її розкладі, після яких Ви за нею прийдете (після ранкової прогулянки, після обіду, сну тощо). Дитині важливо чути історії про її улюблених героїв та те, як вони ходять у садочок. Ви можете скласти ці історії спеціально для неї.

Мудрості Вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно