Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Чоловік п’є, напивається на вихідні, не працює і не допомагає. Чи варто розлучатися?

Ми з чоловіком одружені 4 роки, синочку 3. До одруження довго зустрічалися, але стосунки були не дуже. Мій чоловік ніби і непогана людина і сина любить, і до мене добре ставиться, але наша сім’я руйнується через його зриви. Мені інколи здається, що в ньому живе 2 людини. Уже 2 роки він ніде не працює і не хоче. Каже, що він не може працювати по графіку. Сидить вдома за комп’ютером і нічого не робить, навіть по дому рідко допоможе. А приходять вихідні – чоловік міняється і пропадає. Приходить обов’язково п’яний. І такі «виходи з хати» тривають 2-3 дні. Я вже пробувала і криком, і ласкою, і підтримкою... Нічого не допомагає. Його мама вже 13 років в Італії, а тато помер від алкоголю. Виховувала його баба, якої теж вже немає. Тому допомогти мені справитись з його зривами немає кому. 2 роки тому по тій же причині подала на розвід, але повернулась через сина. Він любить тата. Чоловік повністю змінився (на пів року), а потім поступово все стало так, як було. Недавно напився і розбив нашу машину, і після цього стало ще гірше. Я не можу більша сама годувати сім’ю. Не можу жити боячись завтрашнього дня. Морально виснажена і розбита. Руки опустились. Думаю над розлученням, але хочу спитати вашої поради: можливо, можна ще щось змінити? Заради сина. Любові до чоловіка практично не лишилось, але я знаю, що без мене він пропаде. Допоможіть! Жінка, 25 років

Відповідь:

Оставаться в такой ситуации в надежде, что муж измениться, конечно, нельзя. Похоже, что у вашего мужа есть алкогольная зависимость, а также, возможно, депрессия, которая сопровождается зависимостью. Поэтому вашей семье нужна помощь – и профессиональная, и духовная. Во-первых, хорошо, если Вы найдете людей, которые вместе с вами будут молится за вашу семью. Обратитесь в церковь, которой Вы доверяете. Проходить в одиночку через такие сложности очень непросто. Кроме этого – было бы хорошо найти общество анонимных алкоголиков или реабилитационный центр для алкоголиков, где смогут помочьм не только Вашему мужу (избавиться от зависимости), но и Вам (как члену семьи алкоголика). Главное, чтобы вы сами сейчас имели группу поддержки, а после этого можно планировать, как помочь вашему мужу. Если он хочет помощи – можете искать ее вместе! Вы можете написать нам и мы постараемся найти для Вас поддержку и контакты реабилитеционных центров в Вашем регионе.

Мудрости вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно