Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Мій чоловік слухає лише свою маму і не може їй ні в чому відмовити; Свекруха маніпулює чоловіком

Мій чоловік слухає свою маму. Я ще раніше помічала, що мама надто ним вже командує, але якось не надавала цьому особливого значення. Коли ми одружилися, він сказав, що мама для нього на першому місці, я звичайно, пояснила йому, що так не правильно, тепер у нього сім'я. Але минає час і нічого не змінюється: один телефонний дзвінок мами – і він залишає мене і їде до мами. Кожні вихідні вона дзвонить і просить приїхати до неї в село. Ніколи не питає, чи у нас якісь плани, головне, що їй треба допомогти. Може подзвонити в 6 ранку, коли ми ще спимо, щоб пошвидше збирались, не питаючи: можемо ми сьогодні чи ні. Я звичайно, все розумію, але вона ще й умудряється гроші у сина витягнути. Каже, щоб він по дорозі купив те то й те. Я, звичайно, ніколи не відпускаю чоловіка з пустими руками, але її забаганки обходяться в копієчку. Ціле життя вона жила і нічого такого не купляла, а тут після нашого весілля хоче новий телевізор, бо їй старий вже не подобається, пральну, обігрівач, трактор (для того, щоб син частіше в село їздив). Практично всі гроші ідуть разом із чоловіком в село (сама ж мама ніколи нічого не дає, у неї ніколи нема, навіть коли буде щось, сховає для себе). Вона завжди знайде причину сина витягти з міста, а як тільки він скаже, що зайнятий, то кричить, або навпаки вдає, ніби в неї якісь проблеми і він їде. Одного разу зірвалася і на мене по телефону накричала, чому син до неї не приїхав. В моїй родині таких випадків не було. Зазвичай мої батьки, навпаки допомагають нам і зайвий раз кажуть відпочити, стараються, допомагають зі всіх сил. А його мама повна протилежність: хвилини спокою не дасть, ще й забере все, що заробили за місяць (не прямо звичайно, вона хитрістю витягує все). А найголовніше, що для чоловіка слово мами – закон. Ми з чоловіком живемо мирно, єдина сварка, що може бути – це через його маму. Але він всеодно захищає її. Я просто вже не знаю, що робити; появляються думки про розвід (поки не пізно). В нас ще дітей немає. Підкажіть, будь-ласка, як далі бути? Щиро дякую! Жінка, 24 роки

Відповідь:

Не спешите разводиться! Возможно, что есть еще возможность помочь вашему супругу состояться как мужу. Очевидно, что ему нужна помощь в том, чтобы переместить фокус его посвящения с мамы на вас, но то, о чем вы пишите говорит о том, что сам он этого не сделает. Для того, чтобы это произошло, нужно ставить четкие границы прежде всего ему.
Хорошо, что вы живете мирно, но нужно ли уступать запросам его матери ради того, чтобы сохранить мир? Очевидно, что нет! Взять вместо него на себя ответственность ставить его матери границы можно, но это не поможет ему повзрослеть и отделиться от матери, чтобы взять на себя ответственность не только за нее и сестру, но в первую очередь за вас и вашу семью. Если поставить границы ему – это, вероятнее всего, вызовет напряжение в ваших отношениях на какое-то время, но если он еще ценит вас – то это поможет ему более трезво посмотреть на себя и ваши отношения. Как и какие границы вы можете ставить? Простого ответа у нас нет, но мы рекомендуем вам изучить книги о супружестве, которые вы сможете бесплатно скачать в разделе «Книги об отношениях»:

  1. «Брак – где проходит граница?» Генри Клауд и Джон Таунсенд СКАЧАТЬ
  2. «Как победить Карабаса и не стать марионеткой в чужих руках?» Джон Таунсенд СКАЧАТЬ

В этих книгах вы найдете большое количество практических примеров того, как можно и нужно ставить границы разрушительному поведению близких людей. Ничего лучше, чем здоровые и любящие границы, не могут остановить человека не желающего понимать и видеть то, как его поведение влияет на других.
Мы уверенны, что потратив время на изучение этого вопроса, вы сможете увидеть то, как вам лично поступить в вашей ситуации. Главное, чтобы ваше решение было взвешенным и последовательным, тогда вы добьетесь успеха! Конечно, успеха в том, что ваш муж измениться, никто гарантировать не может и не смотря ни на что он таки может выбрать не вас, а свою маму. Но даже в таком случае это поможет вам лично стать сильнее. Мудрости и смелости вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно