Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Дружина подала на розлучення. Я проти розлучення. Чи можу я в суді вимагати посередника для примирення?

Моя жінка подала на розлучення. Я проти розлучення. Дітей у нас немає. Вона подала в суд на розлучення. Чи можу я вимагати у суді, щоб нам призначили в обовязковому порядку сімейного спихолога як посередника для примирення? Чоловік, 36 років

Відповідь:

З точки зору законодавства України, згідно ст. 111,112, Сімейного кодексу України, суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Одже, з вашого запитання ми бачимо, що суд зобов’язаний вжити заходів щодо примирення. Сторона, яка не хоче розлучення, може просити (не вимагати)суд про вжиття певних заходів, які можуть на вашу думку допомогти зберегти шлюб. Суд може погодитись з вами, а може ї ні, а може вжити заходів на свій розсуд. Жоден закон не зобов’язує суддю долучати психолога або інших фахівців, для вирішення питань щодо розлучення. Також постає питання оплати праці психолога. Держава оплачувати послуги психолога не буде, тому що це не передбачено жодним законом. Але якщо у Вас є бажання долучити психолога, який може допомогти вам зберегти ваш шлюб і ви також маєте можливість оплатити послуги такого психолога, ви можете просити суддю про надання певного часу (наприклад 2 місяці) для роботи з психологом. Зауважую, суддя не може жодну сторону зобов’язати спілкуватися або не спілкуватися з психологом, це повинно бути за взаємною згодою.
Звичайно, ми згодні з Вами, що розлучення – не не вихід. Після розлучення людина проходить через низку дуже болючих наслідків, як внутрішніх, так і зовнішніх, ціна яких набагато важча, аніж зусилля, яких необхідно докласти, щоб зберегти родину. До того ж обираючи розлучення пара має розуміти, що немає жодних гарантій, що наступні стосунки (якщо такі будуть) будуть успішнішими за попередні. На сьогоднішній день лише кожен другий «перший шлюб» не закінчується розлученням, а в ситуації «повторного шлюбу» зберігається тільки кожен третій союз. То ж статистика говорить не на користь повторних шлюбів.
То ж ми хочемо підтримати Вас на шляху збереження вашого шлюбу – шукайте допомоги навіть якщо ваша дружина поки не готова до цього. Звичайно, не знаючи проблем, які є в вашій родині і підстав для такого рішення дружини – нам важко порадити підхід, який варто обрати, щоб мотивувати вашу дружину до відновлення стосунків. Однак ініціатива в будь-якому разі має йти зараз від вас! Якщо ви та ваша дружина приймете рішення працювати над стосунками і у Вас виникатимуть запитання – пишіть нам! Ми постараємось допомогти Вам пройти через цей процес або розпочати його.
Мудрості Вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно