Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Моя мама хвора, тато закордоном – як познайомити коханого з моєю родиною?

Звертаюсь до Вас, бо потребую вірного рішення. В моїй сім'ї склалася така ситуація: моя мама хвора на розсіяний склероз вже протягом 16 років. Ви, як лікар, напевне розумієте, які симптоми супроводжують цю хворобу: моя мама дуже погано ходить, в неї проблеми з сичовою системою і мені надзвичайно шкода її, але що мене засмучує найбільше - це те, що ця жахлива хвороба призводить її до обмежень не тільки у фізичному, але і в розумовому плані. Мені здається, що вона не адекватно сприймає реальність, в неї порушення уваги, пам`яті і всяке таке. Я знаю, що ця хвороба невиліковна, але якщо постійно працювати над собою і лікуватися потрібними ліками, то можна підтримувати себе у нормальному стані без погіршень. В мене ще є братик, ми з ним дуже хочемо допомогти мамі, але справа в тому, що інколи вона також цього хоче, готова над собою працювати, робити вправи, покращувати пам`ять, але цього вистачає тільки на пару днів, а потім вона лінується, перестає старатись, сміється, каже, що не хоче. Ми розуміємо, що ці зміни настрою в неї через хворобу і може вона і не винна, але все одно починаємо нервуватися, кричимо на неї, нервуємо її, що їй категорично заборонено. І так, по замкненому крузі, це тягнеться весь час. І саме страшне, що коли ми бачимо її байдужість - в нас також опускаються руки, а їй стає все гірше і гірше. Ми боїмося, що так вона взагалі скоро зляже. Ще нагнітає обстановку, що наш тато вже декілька років закордоном і не знає про зміни в її стані здоров'я і я дуже переживаю, як складуться їх сімейні стосунки після його приїзду. Вся це ситуація мене мучить кожен день, мені дуже хотілось по-перше виговоритись, а ще дуже прошу Вас про пораду, як мені правильно поводити себе з мамою, чи можна її якось простимулювати? Як правильно подати цю ситуацію тату, щоб вони могли зберегти нашу сім'ю? А ще у мене зараз склалися дуже близькі стосунки з хлопцем, який мені дорогий і я знаю, що дуже дорога йому, ми зустрічаємося уже майже 3 місяці, але я йому ще нічого не говорила про стан своєї мами, бо ніяк не можу наважитись, переживаю, що розплачуся, не знаю як він це сприйме, коли познайомиться з нею. Він хороший як людина, в нього успішні батьки, в їх сім`ї немає ніяких негараздів. Я боюсь його реакції, може навіть стидаюсь. Знаю, що рано чи пізно знайомство все одно відбудеться, бо я планую пов'язати своє життя з цим хлопцем, але постійно не наважуюсь і сама на себе за це злюсь, це виїдає мене з середини. Вибачте, що я скільки всього на Вас вигрузила, але будь-ласка дайте мені корисні поради, мені вони дуже потрібні. Дякую Вам! Жінка, 23 роки

Відповідь:

Мы разделяем ваши переживания и по поводу ваших родителей и ваших личных отношений. По поводу вашей мамы: вы погли бы поискать в интернете сайты или форум, где обсуждаются подобные вопросы. Люди, которые проходят через это могут помочь вам гораздо лучше. Также возможно вы могли бы пойти на консультацию к врачу – специалисту, который смог бы лично помоветовать вам правильные методы поведения с вашей мамой, обьяснить лучше то, через что она проходит – возможно, такая консультация помогла бы вам лучше понять ее и наладить с ней отношения, а также найти правильные методы моливации ее к работе над собой и своим здоровьем. Очень важно, чтобы Вашу маму окружали и другие люди, а не только вы. Возможно, для нее нужна помощь из поликлиники или соц. службы, чтобы с ней приходил и работал другой человек – возможно, в вашем городе, где вы живете, есть такие социалиные службы, которые предоставляют подобные услуги – попробуйте найти их. Возможно,  есть церковь, в которую вы можете обратиться за помощью. И помните, что в этом процессе важна молитва! Бог делает то, что не может сделать медицина.

Также очень важны отношения в вашей семье. Отец должен знать о болезни мамы, ведь все равно он будет знать об этом. Если он не может приехать – пусть молиться он ней там, где он есть. Его поддержка для мамы очень важна, даже если он далеко. Знание, что она нужна ему также могут мотивировать ее к работе над собой и в борьбе за жизнь.

По поводу вашего парня: не нужно бояться, что он негативно отреагирует на то, через что вы проходите. Если он ценит Вас, он не отвернется! Более того, это может сблизить вас. Возможно, его родителям в данный момент не обязательно знать об этом, но это как решит он. Открытость важна, так как она поможет увидеть мотивы, почему вы вместе и понять то, надежен ли он. Вашим страхам придет конец, когда исчезнут секреты. Открыто поговорите с ним о том, что происходит в вашей семье и о том, что вас тревожит – это поможет вам стать ближе друг ко другу, лучше узнать друг друга, ведь это необходимо, если Вы хотите быть вместе с этим человеком.
Мы будем молится о вас и надеемся, что Бог ответит и покажет вам Себя.
Мудрости и сил Вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно