Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Чоловік – тиран. Не можу піти – погрожує, що забере сина. Думаю навіть про самогубство. Як зберегти сім’ю?

Прошу вашої поради, бо я не знаю як правильно вчинити. Мій шлюб на грані розлучення: ми прожили 10 років, у нас син (5 років), мій чоловік тиран - він всім командує, до всього придирається, а син іде за татом. Я піти не можу, бо не пускає сина, каже, що сам буде виховувати, а я піду на кілька днів до мами, коли він мене виганяє, бо живу в його домі; він каже, що я пагана мама, переписується із якимись жінками, каже, що то його колеги по роботі. Його родичі його підтримують, він гарно вміє оправдуватися, а я завжди при будь-якій сварці виходжу винна. Я на грані нервового зриву. Порадьте, як мудро вчинити? Я його люблю, хочу зберегти сім'ю, плачу, прошу його мене зрозуміти, а він сміється, каже, що то дитячі забавки, ніби спеціально мене доводить до істерії. Я не можу зробити перший правильний крок. Я ніби на роздоріжжі і не знаю, куди піти і податися. Я не раз казала при ньому, що покінчу з життям, а він сміється. Він невинний ні вчому, я все видумую... Невже йому все рівно, і мене давно не любить, а я не можу (чи не хочу) того зрозуміти?! Може ви стикалися з такими прикладами і знаєте, як порадити і чим це все скінчиться? Жінка, 30 років

Відповідь:

Чтобы ответить на ваш вопрос уверенней – важно знать историю ваших отношений с самого начала. То, на что похожи ваши отношения сейчас – это отношения так называемые “преследователя и жертвы”. Надеемся, вы понимаете что это значит. Говоря кратко, “жертва” ведет себя таким образом, что подталкивает “преследователя” проявлять неуважение к ней. Если вы выросли в окружении, где такое отношение к вам было нормой, то несознательно можете вызывать такое отношение к себе со стороны самых близких людей. Чаще всего перемены нужны именно “жертве”, что в свою очередь может привести к переменам в другой стороне. Если жертва перестанет видеть себя такой и начнет уважать сама себя – то это часто изменяет всю динамику отношений: или они изменяться в лучшую сторону (если ваш партнер в состоянии принять перемены в вас), или таким нездоровым отношениям придет конец (если другая сторона не захочет принять таких перемен).

Прежде всего вам нужна помощь, поэтому мы очень рекомендуем вам найти консультанта (психолога), который поможет вам изменить отношение к себе и жизни, так как в одиночку это очень сложно сделать. Также рекомендуем вам некоторые книги, которые могут помочь вам в этом процессе, если вы способны самостоятельно принимать решения. В разделе библиотека на нашем сайте, Вы найдете книги:

Не отчаивайтесь и мудрости вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно