Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Свекруха лізе в наш шлюб; Через свекруху всі скандали в сім’ї, а чоловік слухає тільки свою маму

Ми з чоловіком одружились рік тому. Батьки чоловіка купили йому двокімнатну квартиру в сусідньому під’їзді й зробили ремонт. Здається, чого ще можна хотіти?! Своє житло – живи і радій. Однак протягом року нашого спільного життя я себе не відчуваю щасливою, адже я бачу, як його мама впливає на нас. Вона проходить, коли нас немає вдома (їй чоловік залишив ключі від нашої квартири), телефонує постійно… Мене це дратує. Я хочу, щоб моя сім’я не була ні від кого залежною, а тим паче від батьків. Я прагну, щоб ніхто не влазив у нашу сім’ю. Коли ми одружились ми поїхали відпочивати. Все було чудово! А після дзвінка свекрухи у нас сварки виникають конфлікти, доходить навіть до того, що я його всім користують, він завжди правий, і його потрібно слухатись. Чоловік сам вирішує, що купувати, і як розпоряджатись грошима: квартира у нас практично пуста, але він комп’ютер купує, бо на ком’пютері, який я забрала у батьків, не йдуть його ігри. Перед весіллям мої батьки дали нам гроші на холодильник, який ми купили, а після весілля придбали пральну машинку. До кухні батьки також докладали грошей, а коли ми обидва сиділи вдома без роботи, мої батьки щотижня нас забезпечували продуктами. Моя зарплата маленька і її вистачає тільки, щоб оплачувати квартиру, проїзд та харчування на роботі. В квартиру мене не приписали (я і досі прописана у батьків). Пів року тому він вигнав моїх батьків з дому, а тепер говорить, що мої батьки ненормальні люди і нам нічого не купляють, до нас не ходять і т.д. Я постійно від нього чую всіляку гидотну, яку він говорить про моїх батьків… Я навіть ходила з чоловіком до священника. Ми повінчані і я думала, що він нам порадить, як далі житии. Однак все марно. Не один раз чоловік виганяв мене з квартири, розтрощив комп'ютер, який я забрала у батьків. В мене більше немає сил! Він ображає та принижує моїх друзів та влаштував вдома справжнє ГЕСТАПО: нікуди не ходи, нехай до нас ніхто не приходить, не влаштовуй в квартирі прохідний дім, до батьків мене відпускає зі скандалами… І мови нема про те, щоб допомогти мені по хатній роботі – він навіть сміття не винесе – а я бігаю на собі килимки виношу, витрясую, прибираю, перу, готую їсти, а він в той час на ком’пютері грається. Дітей чоловік не хоче. Каже, щоб дітей заводити треба не сваритись. Проте він сам постійно організовує скандали, і злиться, що я не займаю його сторону, коли він не правий. Мої батьки і друзі просто шоковані: я дуже змінилась – весь рік я плачу від такого життя. Порадьте, будь ласка, що в таких випадках робити? Я його люблю і терплю його поведінку, але терпець вже уривається. Я вже налаштована на розлучення. Жінка, 25 років

Відповідь:

Нас очень тронуло ваше письмо и то, насколько разрушительными могут быть отношения в браке. К сожалению, проблема стара, как мир. Много тысячелетий тому назад в самом начале Библия уже дала решение этой проблемы: в Библии сказано (Бытие.2:24): “Потому оставит человек отца своего и мать свою и прилепится к жене своей; и будут одна плоть”.

Конечно, можно нарушить этот завет, но тогда придется встретиться с последствиями. Для того, чтобы «прилепится» друг к другу и стать «одной плотью» (а это не только в сексуальном плане), нужно три ключевые вещи:

  • оставить безопасность родительского дома
  • оставить финансовую зависимость (ее часто используют родители для манипулирования детьми)
  • разорвать эмоциональную зависимость (это не означает перестать общаться с родителями, но проявлять “лояльность”, верность, к супруге больше, чем к родителям).

В вашем случае, возможно, родители не отпустили сына. Судя из ваших слов, он также не стремиться к тому, чтобы «оставить отца своего и мать свою». Именно поэтому у него мало шансов сформировать свою собственную семью и полноценные отношения в браке.

Конечно, читая ваше письмо, у нас возникает вопрос: был ли ваш супруг таким с начала ваших отношений или такие метаморфозы произошли с ним после того, как вы стали супругами? Если он был таким изначально – то это недостаток воспитания. С этим гораздо труднее справится. Хорошо, если его родители помогут вам и станут с вами заодно в помощи вашему супругу стать более самостоятельным и ответственным. Для этого вам, возможно, стоило бы поговорить с его родителями о том, какая ситуация у вас сложилась (конечно если они не совсем в курсе). Ни в коем случае не говорите, как обвинитель: его родители будут ревностно защищать своего ребенка из-за того, что ваша критика касается не только из сына, но и их непосредственно, как родителей.

Представьте родителям вашего мужа сложившеюся ситуацию, как вашу общую проблему, не говорите, что вся проблема в нем. Конечно, мы не знаем какого рода отношения у вас с его родителями, поэтому говорим об этом, как о возможности, а не как о инструкции к действию. Если такие изменения стали для вас сюрпризом и ранее ничего такого не наблюдалось, то возможно в этом есть и ваш вклад. Такой негативизм в отношении вас, ваших родных и ваших друзей очень похож на месть (если так ваш супруг не относится ко всем окружающим его людям). Ваша фраза “злиться, що я не займаю його сторону, коли він неправий” – возможно, это одна из причин его поведения. Каждый человек хочет лояльности (верности) со стороны любимого человека, особенно в присутствии других людей.

Для того, чтобы разрешит эту проблему надо искренне поговорить о том, что привело к такому отношению, что ранило каждого из вас. Говорить нужно без обвинений: слова «это ты во всем виноват», преувеличения типа «ты всегда» / «ты никогда» только усугубят ситуацию. Каждому мужу очень важно, чтобы его супруга проявляла к нему безусловное уважение. Также и для жены важно, чтобы муж проявлял к ней безусловную любовь. Если вы утеряли эти отношения – всегда есть возможность восстановить их!

Хорошо бы вам вместе пройти обучение в сфере семейных отношений, если, конечно, что-либо подобное есть в вашем населенном пункте.
Мудрости вам и смелости!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно