Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Чоловік записує всі наші розмови на диктофон і возить слухати своїй мамі. Свекруха руйнує наш шлюб!

Я вже писала і розказувала про те, що мама постійно командує сином і він слухає лише її. З того часу як я писала Вам листа минув рік, а може і більше. Ми одружені вже 2 роки. Тоді у нас не було ще дітей, тепер дитинка 6 місяців. Ви порекомендували, щоб я не спішила розводитися, щоб чоловік сам зрозумів і поступово відділився від мами. Але нічого в нас не змінюється. Його мама і досі втручається у нашу сім’ю. Буває вирішимо якесь питання, я переконаю чоловіка у чомусь і він мене ніби підтримає, погоджується, але достатньо зателефонувати його мамі – і він миттєво змінює свою думку, починає обманювати мене, брехнею переконує в тому, що придумала його мама. Він вже і сам навчився обманювати мене просто в очі і я відчуваю цей обман. Ми живемо з моїми батьками вже стільки часу і чоловік жодного разу не назвав мою маму – мама. Просто звертається на «Ви», а до тата, взагалі – «чуєте». Але мої батьки не ставлять жодних претензій щодо цього і нічого не вимагають. А його мама і досі дзвонить до мене і кричить, що я не відпускаю сина в село, кричить, що я не називаю її мамою і ще багато чого. Але я просто не готова ще називати її так, хоча я планувала себе налаштувати і називати її мамою. Перед людьми так і називаю, але їй в очі назвати так ще не наважувалася. Але діло навіть не в цьому… Просто мама не може відпустити його, а він її. Я неодноразово пробувала ставити чоловіку ультиматум: «або мама – або сім’я. А він твердо говорить: «МАМА!». Я вже налаштована серйозно розводитися, бо не можу такого терпіти, але на наступний день після нашого конфлікту постійно дзвонить його мама і виясняє, що між нами сталося... Але і навіть це все квіточки. Я знайшла в квартирі диктофон! Чоловік записує все, що говориться, і возить слухати своїй мамі. Диктофон тоді десь сховала, йому кажу, що не бачила. Я тоді розгубилася в цій ситуації. Напевне ще тоді потрібно було відразу поставити всі точки над «І», бо як не старий диктофон, то новий появиться (або взагалі відео нагляд?). Але я ж не в тюрмі! Допоможіть мені порадою: як мені далі жити, як покласти цьому край? Бо я так розумію, що в мене є 2 варіанти: терпіти все життя, або розлучитись і не терпіти. Але розумію, що спочатку буде важко самій з дитиною. Чекаю Вашої відповіді! Щиро дякую! Жінка, 24 роки

Відповідь:

Если бы вы жили отдельно от ваших родителей – ситуация, возможно, была бы немного другой. Вас напрягает то, что делает его мать и, конечно, это понятно! Возможно, есть также что-то в ваших отношениях, что напрягает его. Но, возможно, ваш супруг сам не может определить эти зоны дискомфорта и по этой причине (пытаясь понять лучше себя и ваши отношения) он выбрал советоваться со своей матерью. Конечно, это не оправдывает его поведение. Такая надмерная привязанность к матери разрушает ваш брак и не дает вам “присоединиться” друг ко другу, стать единым целым (а это и есть суть семьи и брака). Но важно понимать, что могут быть причины для такого его поведения, о которых вы можете не знать. Возможно, он также не чувствует с вашей стороны уважения и посвящения, в котором нуждается. Не слыша его мыслей и чувств трудно быть объективным.

  • Знаете ли вы что-то, что он хотел бы изменить в вашей семье и ваших отношениях?
  • Сделали ли вы это?

Первое, что важно определить:

  • КТО ДЛЯ ВАС И ДЛЯ НЕГО ЕСТЬ СЕМЬЯ?
  • Кому вы и он даете свое посвящение прежде всего? Друг другу, вашему ребенку либо родителям?

Только ответив на этот вопрос можно двигаться дальше.

Если для него семья –это не вы и ребенок, а он и его мать – то действительно, возможно, мучиться не стоит. В таком случае стоит дать ему возможность сделать свой выбор. Получив право уйти, возможно, он быстрее поймет, что он теряет. Но если он готов бороться за семью и менять свой вектор посвящения – вы должны понимать, что это не произойдет само по себе в одно мгновение. Ему будет нужна ваша помощь, а вам двоих – помощь специалиста (психолога, семейного консультанта либо духовного наставника).

Если вы вместе примете решение строить вашу семью дальше – вы должны выработать и согласовать правила, по которым вы будете жить. В таких правилах нет места обману, недоверию, прослушиванию и любому постороннему вмешательству (ни со стороны его матери, ни со стороны ваших родителей). В этом процессе восстановления отношений Вам будет нужна помощь консультанта. С професиональной помощью и поддержкой пройти этот процесс будет намного проще. Не отчаивайтесь! Надежда есть! Если вы примете решение строить ваши отношения и будете нуждаться в дальнейшей поддержке – пишите нам!
Мудрости вам.

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно