Як сплачувати аліменти після розлучення?
Розлучилися з дружиною, маю на руках свідоцтво про розірвання шлюбу. Проживаємо в одному будинку, так як є його рівноправними власниками (на двох). Дружина не подає на аліменти але требує гроші на дитину. Я хочу домовитись з нею про підписання ДОГОВОРУміж батьками про сплату аліментів на утримання дитини та здійснення батьківських прав і виконання обов’язків. яким чином потрібно його оформить і в який він має вигляд (про що в ньому писати). А також як вирахувати самостійно суму аліментів на 14-ти річну дитину, якщо чистими, без податків, я отримую на руки 940 гривень, плачу 300 грн. кредиту і вудкладаю 50 грн. дитині на депозит? Крім цього роз"ясніть яку частину комунальних послуг повинен сплачувати я, якщо в дружини заробітна плата 850 грн.? І чи може вона відібрати в мене мою майнову частку, якщо я не буду сплачувати за комунальні послуги не проживаючи у будинку? Чоловік, 34 рокиВідповідь:
Згідно ст. 189 Сімейного кодексу України, батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним із батьків свого обов’язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Це означає що, у разі не сплати аліментів, той із батьків з яким проживає дитина, може не звертатися до суду про стягнення аліментів, а звернутися до нотаріуса, який на підставі договору про сплату аліментів робить виконавчий надпис. З цим виконавчим надписом, можна звертатися прямо до державної виконавчої служби. Таким чином можна зекономити багато часу.
Щодо змісту цього Договору, то вам його допоможе скласти нотаріус, який потім його ї посвідчить. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
- Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
- Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
- Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Прожитковий мінімум встановлюється на один рік Законом України « Про державний бюджет України». Згідно цього закону на 2011 рік встановлено прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 977 гривень, з 1 квітня – 997 гривень, з 1 жовтня — 1022 гривні, з 1 грудня — 1042 гривні.
Будинок, в якому ви спільно проживаєте належить вам та вашій колишній дружині на праві спільної сумісної власності згідно ч.3 ст.368 Цивільного кодексу України, де вказано що, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Це означає що, комунальні послуги ви повинні сплачувати спільно порівну, навіть якщо ви не проживаєте в тому будинку. Для того щоб ви сплачували за комунальні послуги пропорційно вашого особистого споживання, вам необхідно звернутися до суду з позовом про виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності. Згідно ст. 370 Цивільного кодексу України, співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Після виділу вашої частки з спільного майна, ви зможете не тільки сплачувати комунальні послуги пропорційно вашого особистого споживання, але й розпоряджатися без труднощів своєю половиною дома (продати, подарувати та інше).
Вашу частку дома ніхто не має право забрати тому що, це є ваша власність. Але як що, особисто ваш борг перед комунальними підприємствами буде великим, останні вправі звернутись до суду про стягнення з вас боргу і тоді, якщо ви не зможете погасити борг грошима, стягнення буде звернено на ваше майно, у тому числі й на нерухоме. На разі всі борги перед комунальними підприємствами є спільними з вашою дружиною та погашати їх потрібно разом.