Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Я зробила аборт. Тепер переживаю, чи зможу мати дітей після аборту

14 вересня мені зробили медикаментозний аборт на 9 тижні. Страшно болюча та психологічно важка процедура. Але погано вийшло все і мені 30 вересня робили вакуум. Зараз я страшенно переживаю, чи зможу я мати дітей. Хочу попросити у Вас поради: коли я можу вагітніти і які вітаміни чи добавки Ви порадите? Зараз я приймаю препарат Клайра вже 5-ий місяць. Дякую! Жінка, 29 років

Відповідь:

Дякуємо за Ваш лист! Ми добре розуміємо те, через що ви зараз проходите у Вашому житті. Звичайно, аборт – це величезний удар для гормональної системи жінки. Але якщо у Вас не було ускладнень у вигляді запалення внутрішніх статевих органів, а меструальний цикл відновився, і він є овуляторним, то з фізіологічної точки зору теоретично проблем з Вашою фертильністю (здатністю завагітніти ) бути не повинно. Сказати без огляду, які препарати Вам необхідно приймати, звичайно, важко. За це відповідальні лікарі, які Вас ведуть в процесі відновлення. Виконуйте звичайні рекомендації: ведіть здоровий спосіб життя, добре харчуйтеся, вживайте кожного дня свіжо-вижаті соки (це краще, ніж штучні вітаміни!) і за три місяці до планованої вагітності починайте пити фолієву кислоту. Це стандартні рекомендації стосовно Вашого фізіологічного здоров’я.
Але проблема в тому , що аборт впливає не лише на фізіологію жінки, а й на її душевний, психологічний і духовний стан. З Вашого листа ми не можемо знати, яка причина підштовхнула вас до цієї процедури. Однак в будь-якому разі перш, ніж вагітніти знову для Вас важливо пройти курс зцілення після аборту, або зустрітися з фахівцем, який займається проблемами післяабортного стресу. Що стосується семінарів по духовному та психологічному відновленню жінок після абортів – то такі зустрічі періодично проводяться в Києві. Якщо Вас зацікавить – напишіть нам особисто і ми зможемо повідомити Вас додатково про наступну зустріч. Якщо Ви живете не в Києві – це не є проблемою, оскільки такі заняття передбачають повний пансіон протягом 2-3 днів.
Мудрості Вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно