Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Живемо разом зі свекрухою. Свекруха дорікає, звинувачує, а чоловік стає на її сторону

У мене проблеми в сім'ї зі свекрухою та чоловіком. Ми одружились не так давно (3 місяці тому), але перед тим зустрічались 4 роки. Живемо ми всі разом: я, чоловік і свекруха в одній квартирі. Квартира двохкімнатна. Ми живемо в маленькій (прохідній), а свекруха – у великій кімнаті, при цьому кожної ночі встає та проходить 5-6 разів за ніч через нашу кімнату. Вона ніде не працює, має свого «спонсора», який їй дає гроші, хоча вона його терпіти не може. Зі своїм чоловіком розлучилася, коли моєму чоловіку було 2 роки. Причин розлучення я не знаю, але ініціатором була вона, після чого в неї було багато різних «спонсорів», яких вона використовувала (каже, що заради свого сина). Вона живе тиждень у квартирі свого спонсора, щоб взяти в нього гроші, а потім з нами місяць, і так по черзі. Проблема в тому, що вона мені постійно дорікає, що ніби мені нічого не потрібно, але насправді вона просто робить все по-своєму, тобто має бути посуд, який їй до вподоби, штори, такі, які їй підходять і т.д. При цьому я навчаюсь і працюю на керівній посаді, що вимагає великих зусиль, і встигаю при цьому зробити всю хатню роботу, але вона чомусь на це все не звертає уваги. Стосунки з сином у неї типові – «мамин синок». Свекруха фанатично любить свого сина, в плані їжі, улесливих слів та його особистого комфорту – все для нього. Гроші мій чоловік часто віддає їй, тому що їй потрібно, а чи мені потрібно – його не цікавить. Я ж заробляю, отже маю і за комунальні платити, і побутову хімію купити і продукти, а якщо я купляю час від часу щось для себе, то мені притикає, чому я витрачаю гроші. Свекруха почала мені дорікати, що у них з сином така чудова сім'я, де всі проявляють любов, а я з поганої сім'ї, де не вміють піклуватися один про одного. При цьому у мене повноцінна сім'я, у мене ще є брат і сестра, і батьки, які все життя працювали, щоб ми мали, в що вдягнутися і що їсти. Чоловік не бажає навіть чути жодних розмов про свою маму, адже він єдиний син. У нас не виходить жодних компромісів: він не хоче чути ані про переїзд, ані про розмову з психологом, чи навіть адекватного сприйняття ситуації. Тепер свекруха при кожній сварці, яку ж сама ініціює, починає плакати, ображаючи мене. Така, свого роду, емоційна атака, щоб показати, яка я погана. Я декілька разів пробувала з нею спілкуватися, але людина мене не розуміє. Вона вважає, що тільки вона права, а потім ще всі слова використовує проти мене, принижуючи мене. Чоловік захищає у всьому свекруху, через що у нас сварки. Свекруха постійно влазить в наші стосунки, де я винна у всьому, а чоловік стоїть з боку і навіть не намагається захистити мене, а навпаки – вважає, що його мама права. Я людина терпляча, не люблю влаштовувати скандали, але чи варто таке терпіти? Останнім часом я не бачу змісту в такому житті. Бачу, що нічого не зміниться. Чи варто все це терпіти? Жінка, 26 років

Відповідь:

Благодарим Вас за письмо и Вашу отрытость. Прежде всего мы хотим ободрить Вас и сказать, что Вы – не одиноки. Ваша ситуация отражает положение многих молодых (и не только) семей в настоящее время. Как каждая молодая семья, вы проходите период привыкания и притирания. Это не всегда просто, но одновременно начало супружеской жизни – отличное время, чтобы установить правила и четкие границы в вашей семье. Конечно же, жизнь со свекровью редко помогает становлению новой семьи. Но мы уверены, что вместе с супругом вы сможете это пройти. Главное – не позволить трудностям и проблемам разделить вас. Чтобы не случилось – вы должны оставаться по «одну сторону», а проблемы – пусть остаются с другой стороны от вас.

Из Вашего письма мы видим несколько вопросов, на которые мы уже отвечали в коротком он-лайн курсе “Отношения с родственниками супругов”. Прочитав этот короткий курс – Вы сможете глубже понять проблему и найти ответы на Ваши вопросы.

Жизнь вместе со свекровью;
Муж не хочет жить отдельно от свекрови;
– Свекровь упрекает и делает все по-своему;
– Муж отдает деньги свекрови;
– В конфликтах муж становиться на сторону свекрови и защищает ее;

Вы также задаете вопрос – «стоит ли все это терпеть?». И это самый важный вопрос.

Мы верим, что супружеский союз – священный и неприкосновенный. Вы приняли решение быть вместе и дали друг другу общение (посвящение) быть верными этому решению. В ваших силах построить крепкую счастливую семью. Каждая отдельная семья имеет свою историю и сталкивается с определенными трудностями (особенно в начале семейной жизни). И только от вас двоих зависит, будут ли трудности разрушать ваши отношения или пройдя их вы станете ближе друг к другу. Подумайте, ведь нет никакой гарантии, что другие отношения будут легче. Скорее наоборот: статистика показывает, что количество разводов во втором и третьем браке гораздо выше, нежели «первых» союзов.

Не смотря на конфликт со свекровью, надеемся, что Вы все же не настроены на радикальные шаги (развод) и хотите сохранить вашу семью. Вы в самом начале Вашего семейного пути и приложив усилия вместе Вы обязательно сможете это пройти!

Мудрости Вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно