Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

Я ревную дружину, маю до неї багато претензій, але не хочу її втрачати. Як зберегти шлюб?

Я одружений уже 6 років. До того були разом 4 роки з них 1 рік жили разом. Дружина моя вихована і цілеспрямована особа, завжди добивається свого. Я на даний момент відчуваю себе зломаним і в безвихідній ситуації: ми довгий період не можемо нормально поспілкуватись; я цілий час маю якісь претензії до неї (не готовить, не прибирає, повсякденно думає лише про себе, про її цілі і про свою роботу). Я явно замітив, що я не є для неї авторитетним порадами, вона робить все як подобається їй (ЦЕ МОЯ ДУМКА до перед посліднього тижня ). В послідньому тижні нам друзі дали почитати книжку – «Советы брачующимся, забракованным и страстно желающим забраковаться», після чого я найшов причини в собі – це то, що я уявляв її іншою. Це то, що малював з неї іншу людину, але коли цього не сталося – то почав приставати з вимогами (і це тягнулось близько 3 років). Тепер я розумію, що довів свої стосунки до жахливого стану: з одної сторони я доставав її, а з другої безмежно її любив і змирювався з всім що міг, завжди після сварки просив пробачення, завжди йшов до неї миритися, бо за 10-20 хв. розумів, що без неї не зможу, бо я її люблю. Час ішов, стосунки не виправлялись, а все більше знищувались. Зараз я прийняв то, що винуватий я, і те, що не хочу її втрачати, так як розумію, що за стільки часу як вона мене терпіла – вона заслуговує на краще життя. Я прийняв рішення, що постараюсь її це зробити – я перестав робити їй претензії, все, що мені не подобається – я стараюсь або сам виправити або просто не зациклюватись, щоб не робити в думках акцент на проблему, стараюсь її в всьому підтримувати і бути поближче (хоча я це завжди робив – і боюсь, що тим також порчу наші стосунки, так як почав розуміти, що постійне перебування з нею її це не подобається і їй потрібна свобода в зв’язку з тим, що я довгий період її тим виводив не розуміючи чого вона хоче бути сама). Тепер в мене така ситуація: дружина не спілкується зі мною по роботі (тільки по мінімуму, коротко); вона не відповідає чи любить мене – каже, що не знає (і вона не така, що буде це завжди говорити); біля мене вона завжди сумна (на відміну від повсякденного життя – бо вона весела і любить спілкуватися з друзями), переважно біля мене роздратована, АЛЕ є моменти, коли вона ніжна любляча, але нічого цього старається не говорити і не показувати. Я просто їду мозгами, не знаючи як «піддобритися» або привернути до себе увагу, я й також розумію, що це зараз зайве і потрібен час для того, щоб вона розібралась в собі, але сам не витримую такої обстановки. В нас тепер з двох сторін є пропозиція розвестись, але коли я це чую від неї – то не хочу цього, а сам коли це говорю – то за деякий час міняю свою думку. В мене такі проблеми, яких я не можу в собі вирішити.
  • Як перестати цілий час думати і надумувати різні дурні ситуації і приставати до неї з різними пропозиціями і завше їй хотіти допомогти і підтримати і все решта – головне бути поблизу неї ( БО РОЗУМІЮ ПО ЇЇ СЛОАВАМ І ЇЇ ВІДНОСИНАХ ДО СЕБЕ, ЩО ЇЙ ЗАРАЗ ЦЕ НЕ ПОТРІБНО);
  • Як дати їй зрозуміти, що мені потрібно від неї розуміння, любов, ласка і спілкування?
  • Як перестати так сильно любити, тому що я тим явно зіпсував наші стосунки (тим, що ревную; тим, що фантазую із-за нехватки інформації; тим, що пристаю по кожній дрібниці);
Невже я маю так, як я прочитав в книжці, просто дати їй волю і відпустити, а самому розбиратись зі своїми почуттями, так як вона уже зробила все, що могла, але я того не оцінив (її терпіння) за стільки років? Допоможіть розібратись з думками!
Чоловік, 30 років

Відповідь:

Читая ваше письмо приятно осознавать, что вы смогли честно посмотреть на себя, а не винить во всем свою жену. Еще никогда попытка переделать супруга под себя не делала отношения лучше. Ревность и придирки с вашей стороны больше говорят о вашей неуверенности в себе, чем о голубине ваших чувств к супруже, и над этим важно начать работать. Вы спрашиваете, как дать ей понять, что вам нужно – но лучше бы узнать, что нужно ей. Если вы сфокусируетесь на этом, то у вас будет больше шансов исправить отношения. Начинать перемены в отношениях всегда легче и правильнее с себя самого. Часто супруги концентрируясь на собственных проблемах и желаниях забывают, что в браке важным является принцип служения нуждам партнера. Именно это ответственность супругов друг перед другом. Заставить другого удовлетворять наши нужды мы не можем, но когда мы сами больше служим нуждам партнера – больше шансов, что супруг (супруга) ответят нам тем же.
Чтобы лучше понять этот принцип – рекомендуем Вам пройти онлайн курс на нашем сайте и прочесть одноименную книгу “Любовь и уважение” (СКАЧАТЬ книгу «Любовь и уважение» БЕССПЛАТНО), которая поможет вам понять и свои нужды и нужды жены и то, как их восполнять в браке.
Для самостоятельной работы над характером (а это сейчас чрезвычайно важно для вас) – рекомендуем Вам прочесть книгу “Изменения, которые исцеляют” (СКАЧАТЬ книгу «Изменения, которые исцеляют»).
Конечно, было бы хорошо лично встречаться с консультантом (психологом) по вопросам семьи и брака, так как это даст больше шансов на перемены, чем самостоятельная работа. Если у вас есть такая возможность – обсудите ее с супругой. Ведь развестись всегда можно успеть, но стоит попробовать поработать над отношениями и спасти брак, внеся в него свежесть, любовь, нежность и уважение. Мы верим, что вы, вступая в брак, имели все это и это можно вернуть, если оба постараются.
Не отчаивайтесь! Цените вашу супругу! Она столько лет посвятила себя вам несмотря на все. Помните, что новые отношения – это дают гарантии, что все не повториться, поэтому лучше пробовать исправить то, что есть.
Успеха вам!

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно