Потрібна допомога?

Консультації

Маєш проблеми в сім’ї? Ми тут, щоб допомогти! Безкоштовні поради професійних сімейних консультантів з питань стосунків і подружнього життя!

On-line консультація

У мене чудовий чоловік, а я згадую про колишнього. Чи я подумки зраджую свого чоловіка?

Я одружена вже півтора роки. Вийшла заміж за коханого чоловіка, маю 5-ти місячну донечку, але мене дуже часто мучать спогади і думки про мого колишнього хлопця. Наші стосунки не були найкращими, застрічались 8 місяців, але бачилися дуже рідко (я навчалася у іншій області). Нас не поєднували інтимні стосунки. Однак я почуваюсь винною перед своїм чоловіком, я взагалі дуже совісна людина і це мені інколи заважає. У мене таке відчуття, ніби я подумки зраджую чоловіка, коли згадую колишнього. Порадьте що мені робити? Жінка, 20 років

Відповідь:

Щиро дякуємо Вам за питання! Ми щиро раді, що у Вашій родині панує кохання – люблячі чоловік та донька можуть допомогти Вам вирішити вашу проблему.

Судячи з Вашого листа Ви ще не поставили ви крапку у попередніх стосунках та емоційно не відпустили попереднього партнера. Якщо Ви зробите це – спогади не будут руйнувати Вас та Вашу родину.

Спогади – це важлива частина нашого життя. Якщо вони з’являються на ґрунті порівняння з чоловіком або почуттями від першого кохання, яке було сильнішим за кохання до нинішнього чоловіка, то ті самі спогади можуть привести до емоційної напруги в подружжі. Яким би не було Ваше минуле, воно вже не повернеться, його треба прийняти як минуле і бути вдячним Богові за те, що воно було. Ми не можемо змінювати свого минулого – лише наше сприйняття його. Постарайтесь поставити крапку на минулих стосунках. Для цього помоліться, проаналізуйте, що Вас приваблювало в попередніх стосунках і що відтоді змінилось в Вашому житті на краще, пробачте себе та залиште минуле в минулому.

Впевнена, Ви зрозумієте, що родина, яка у Вас є сьогодні – набагато цінніша за рідкісні зустрічі з колишнім хлопцем. Довіра та можливість зростати разом як сім’я – не стає в порівняння з жодним типом стосунків поза шлюбом! Можливо, нова відповідальність (поява доньки) принесла Вам додаткове емоційне та фізичне навантаження і Ви, підсвідомо, згадуєте часи, коли його не було. Оскілки ці події в часі були пов’язані з конкретною людиною – Ви згадуєте і її також. Це нормально. Тепер, коли Ви розібрались в цьому , Вам варто зосередитись на тому, що змінилось в вашому житті на краще: у Вас є коханий чоловік, надійна опора та підтримка, маленька донечка – справжня повноцінна родина! Це вже дуже багато.

Добре також, що у вас не було дуже близьких та інтимних стосунків з попереднім хлопцем, оскільки тоді б спогади були б більш руйнівними.

Вам варто також зрозуміти, що спогади – не є зрадою! Не картайте себе за них. Ми не можемо заборонити думкам приходити до нас, але ми можемо заборонити їм плести в нашій свідомості «гнізда» та руйнувати стосунки в родині. Щоб спогади не були руйнівними для Вас і ваших відносин с чоловіком требе також перевірити, чи є щось, що вам сьогодні не вистачае в сьогоднішніх стосунках з чоловіком і неодмінно обговорити це з ним.

Чудово, що Ви совісна людина – це допоможе Вам сфокусуватись на тому, що ваш чоловік робить для Вас сьогодні. Радійте цьому та цінуйте кожну його ініціативу! Фокусуйтесь також на тому, що Ви, як дружина, можете зробити, щоб Ваш чоловік відчував себе коханим чоловіком і батьком.

Чи була дана стаття корисною для вас?

Так
Ні
Також вас можуть зацікавити
Дізнавайтесь про новини вчасно